Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

Aracın kaporta aksamları üzerinde meydana gelen boyanın zarar görmediği göçüklerin aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilmesi tekniğidir.

PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki sacın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde PDR tekniği kullanılmaz. Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 85-90 mertebesindedir.

Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, arka çamurluk vs.) bölgelerdeki kaporta göçükleri “AUTO KING Yapıştırmalı Göçük Çektirme” seti ile yüksek oranda düzeltilebilirler. Onarımı “Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme” tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilip, boyanmak durumundadırlar.
5 cm çapında bir göçüğün düzeltme süresi, bulunduğu konuma bağlı olarak, ortalama 30-45 dakikadır.

 

''AUTO KING Mini Onarım Hizmeti" kapsamına giren kaporta hasarları:

  Boyanın zarar görmediği 5 cm çapa kadar kaporta göçükleri


Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme İLE İLGİLİ GÖRSELLER

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme
: