AUTO KING'in bulut’ta iş ortağı Turkcell oldu

 

Auto King’in teknoloji yatırımları kapsamında Turkcell ile geliştirdiği yeni sistem ile sigorta şirketleri müşterilerine anlık bilgi akışı sağlıyor.

Otomobil bakım ve onarım markası Auto King 2018 yılı içinde servis anlayışını değiştirmek üzere yaptığı yatırımlar kapsamında sürdürdüğü teknoloji alt yapı çalışmalarını tamamladı. Turkcell ile birlikte yaptığı çalışma ile sunucularını ve veri tabanını sanallaştırarak bulut teknolojisine taşıyan Auto King, 2018 yılında birçok yenilikçi hizmet sunmayı hedefliyor.

‘Gerçek zamanlı bilgi akışı sağlamayı hedefliyoruz’

Yeni alt yapı geçişi ile birlikte daha mobil, daha erişilebilir ve 5 kat daha hızlı olduklarını söyleyen Auto King Teknoloji Ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Kutlu, “Tüm sigorta ve filo sektöründeki kurumsal müşterileri ile teknoloji entegrasyonları yaparak, tüm araçlar için yapılan işlemlerde gerçek zamanlı bilgi akışı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Bu teknoloji yatırımları sonrasında gelişen hizmetlerin, sigorta şirketleri müşterilerine daha iyi bir deneyim sunacağını söyleyen Kutlu, bu entegrasyon sayesinde sigorta şirketi müşterilerinin hasar onarımı sürecinde bilgi alma ve aracını anlık takip etme isteklerini sigorta şirketinin web ve mobil platformlarından karşılayabileceklerini de söyledi.

  • 21.02.2018