Hızlı
Randevu

Haberler

Auto KingHaberler
haber
19 Ağustos
2021AUTO KING AKADEMİ İLE YENİ USTALAR GELİYOR

Sivas ve Çanakkale’den sonra 56. servis merkezini de Çanakkale’de açan Auto King, geçtiğimiz yıllarda faaliyete geçirdiği Auto King Akademi’yle yüzlerce işsiz genci meslek sahibi yapmayı amaçlıyor. 

Otomotiv onarım, bakım ve koruma sektörlerinde binlerce çalışanı istihdam eden TOBFED üyesi Auto King, Auto King Akademi’de bugüne kadar sadece şube ve franchise servis merkezlerinin idari-teknik kadrolarının eğitimini yapıyordu. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ve öngörü ile 2008 yılında mesleki eğitim ve kendi personellerini yetiştirmek için AUTO KING bünyesinde 15 kişilik eğitimci kadrosu ile AUTO KING Academy kurulmuştu.

Auto King’den yapılan açıklamada Auto King Akademi’nin sürekli eğitim merkezi olmasının yanında bir istihdam merkezine de dönüşeceği açıklandı.

KADIN USTALAR GELİYOR

Otomotiv bakım ve onarım sektöründe ilklerin firması olan Auto King, işsizleri meslek sahibi yapmayı hedeflediği Auto King Akademi’de kadın ve erkek usta adaylarını eğitecek. Otomotiv bakım ve onarım sektöründe pek çok başarılı kadın çalışan bulunduğuna değinilen açıklamada “Kadınlar özellikle kaporta boyasız göçük düzeltme ve oto kuaför başta olmak üzere pek çok iş alanında çok başarılılar. Bizim Türkiye genelinde binlerce çalışanımızın önemli bir bölümü kadınlardan oluşuyor. Kadın istihdamı arttıkça doğru orantılı olarak müşteri memnuniyetimiz de artıyor. Auto King Akademi’de kadınlara öncelik tanıyacağız. Eğitim vereceğimiz tüm kursiyerlerimiz, dünyanın her yerinde mesleklerini icra edecekleri teknik donanıma sahip olacaklar.” denildi.

AKADEMİYE BAŞVURULAR BAŞLADI

Auto King Akademi’de yetiştirilmek üzere İstanbul ve İzmir için başvurular 0850 333 54 64 numaralı Auto King çağrı merkezi üzerinden alınacak. Firmadan yapılan açıklamada İstanbul ve İzmir’de yetiştirip istihdam edilmek üzere acil personel arandığı da ve iş garantili eğitimler olduğu söylendi.

AUTO KING Academy tarafından verilen eğitimler ise;

1. Boya Tamiri Mini Yama ve Yüzey Hazırlama

2. Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

3. Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme

4. İç Döşeme Kumaş, Deri, Plastik ve Vinil yüzey onarımları

5. Ön Cam Onarımı

6. Plastik Tampon ve Parça Grubu onarımları

7. Alüminyum Parçalar , CNC ve Standart Jant onarımı

8. Detaylı Temizlik-Pasta Cila ve Seramik Kaplama uygulaması

9. İş İdaresi-Mini Onarım Servis Danışmanı-Hasar Danışmanı-Çağrı Merkezi- Müşteri Temsilcisi eğitimleridir.


Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.