Hızlı
Randevu

Haberler

Auto KingHaberler
haber
23 Aralık
2021Auto King, Türkiye’nin Nitelikli Ara Eleman İhtiyacını Gideriyor

Auto King, Türkiye’nin nitelikli

ara eleman ihtiyacını gideriyor

Türkiye’nin en yaygın ağa sahip oto bakım,mekanik ve onarım markası Auto King, Türkiye’nin nitelikli ara elemanihtiyacını çözmek amacıyla Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik AnadoluLisesi’nin boya ve kaporta atölyesini baştan aşağı yenileyerek Auto KingBoya-Kaporta Atölyesi’ni açtı.

 

Auto King Akademi ile bir süredir sektörenitelikli ara eleman yetiştiren Auto King, Pendik Borsa İstanbul Mesleki veTeknik Anadolu Lisesi Boya Kaporta Bölümü öğrencilerine staj ve iş imkânı dasunacak.

 

Sektörde20’inci yılını dolduran oto bakım, mekanik ve onarım markası Auto King, Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve TeknikAnadolu Lisesi’nin boya ve kaporta atölyesini baştan aşağı yenileyerek AutoKing Boya-Kaporta Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Sektördegerçekleştirdiği öncü çalışmalarıyla oto bakım, mekanik ve onarım alanındaTürkiye’nin lider markası Auto King, sektörün eğitim ihtiyacına hizmet etmeyedevam ediyor.

Auto King Akademiile sektörün nitelikli ara eleman ihtiyacına çözüm üreten Auto King, şimdi de PendikBorsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin boya-kaporta bölümü için AutoKing Boya-Kaporta Atölyesi’ni hazırlayarak açılışını gerçekleştirdi.

Atölyenin A’danZ’ye tüm ihtiyaçlarını karşılayan ve sıfır makineler bağışlayan marka, ayrıca buradaeğitim gören boya-kaporta bölümü öğrencilerine staj imkânı ve sonrasında işgarantisi sunuyor.

Sektörünnitelikli ara eleman ihtiyacına önemli bir katkı sunan Auto King’in PendikBorsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurduğu atölyenin açılışı,21 Aralık günü Auto King Genel Müdürü M. Barbaros Özkök’ün katılımı ilegerçekleşti.

 

Proje heryıl devam edecek

Açılış töreninde konuşan Barbaros Özkök, projeyebaşladıklarından bugüne dek toplamda 220 bin TL’lik yatırım yaptıklarınısöyleyerek; projenin şu an için bir bitiş süresi olmadığını, her yıl eksikleritamamlayarak devam edeceklerini ve dönem içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçları dagidereceklerini dile getirdi.

Bölümün tüm öğrencilerine staj ve sonrasındaisterlerse iş imkânı sağlayacaklarını ifade eden Özkök, ayrıca lisedekiöğretmenlere de Auto King Akademi’de eğitim verdiklerini kaydetti.

Atölyeye bağışlanan makineler hakkında bilgi verenÖzkök, “Böyle bir işbirliğinde yeralmaktan ötürü son derece mutlu ve gururluyuz. Sektörümüzün nitelikli araeleman ihtiyacına çözüm sunmak noktasında, tüm paydaşların elini taşın altınakoyması gerektiğine inanıyorum. Bu çalışmalar hem ülke istihdamına hem degençlerin gelecek planlamalarına olumlu yönde katkı sunmaktadır. Buişbirliğiyle AutoKing’de de hizmetini sunduğumuz, boya hasarlı ve boya hasarsız kaportagöçüklerini onarmak için ihtiyaç duyulan tüm ekipmanlar ve malzemeler atölyedede artık mevcut. Bağışladığımız tüm ekipmanlar sıfır” şeklinde konuştu.

 

AUTO KINGHAKKINDA

Sektörde 20.yılını dolduran oto bakım veonarım markası AUTO KING, 47 ilde ve 56 servis noktası ile faaliyetgöstermektedir.

Dünyada bir ilk olan “Mini Onarım” ve “MobilParça Onarım” konseptlerini hayata geçiren AUTO KING ,  “Oto Bakım Koruma” işlemlerinde aktif olarakhizmet sunmaya devam ederken, 2011 yılı itibariyle orta ve büyük ölçekli “hasaronarımı” ve “mekanik bakım onarım” hizmetlerini de bünyesine katarak büyümeyedevam etmiştir. 

AUTO KING, hasarlı bir parçayı değiştirmekyerine onarmak ve aracın orijinalliğini azami ölçüde korumak anlayışı üzerinekurulu franchise iş modeli ile sigorta sektörüne ve ülke ekonomisine 1 milyarlirayı aşkın tasarruf sağlamıştır. Ar-Ge inovasyon faaliyetleri ile araçsahiplerine %90 oranında ekonomik tasarruf sağlamasının yanı sıra parçalarıntekrar ekonomiye kazandırılmasıyla ülkemizdeki cari açığın kapanması yönünde debüyük katkı sağlamaktadır.

 

 


Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.