Hızlı
Randevu

Lastik Değişimi

Auto King Mekanik Bakım Lastik Değişimi

Lastik Değişimi

Lastik Değişimi

Otomobil lastikleri güvenli bir sürüş için çok önemlidir. Aracın fren yaptığında yada rampalarda yolda tutunmasını sağlayan en önemli bölgesi lastikleridir. Araç lastikleri aracın seyir performansı açısından oldukça önemlidir. Lastikler aracın hareketini zeminle buluşturarak güvenli yol tutuşu sağlar. 

Otomobil lastiklerinin belirli periyotlarda değiştirilmesi gerekir. Zamanla otomobil lastikleri aşınır. Bu nedenle lastik değişiminin periyodik olarak yapılması büyük önem taşır. Otomobillerde lastikler kullanım sıklığı ve yöntemine göre değişen periyotlarda aşınır. Örneğin zorlu arazilerde kullanılan veya uzun yol yapan otomobillerde lastik kullanım ömrü kısalmaktadır.

Otomobil Lastiği Ne Zaman Değiştirilir?

Oto lastik değişimi belirli periyotlarda mutlaka yapılmalıdır. Özellikle mevsim geçişlerinde yaz lastiği değişimi ve kış lastiği değişimi yine uygun şekilde yapılmalıdır.

  • Lastiklerin üzerindeki desenlerin belirginliğini kaybetmesi,
  • Aracın sıklıkla lastik basıncı uyarısı vermesi,
  • Aracın seyir halindeyken titremesi,
  • Jant kapağı etrafındaki lastik yüzeyinde çatlakların meydana gelmesi,

araba lastiği değiştirme zamanının geldiğini göstermektedir. 

Lastik Ömrü Kaç Km?

Oto lastiklerinin ömrü aracın kullanıldığı yol şartlarına göre değişebilen bir durumdur. Aracın kullanıldığı süre boyunca ne kadar fren yapıldığı dahi lastik ömrünü etkiler. Normal şartlarda lastiklerin 50.000 ile 80.000 km’de bir değiştirilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Lastik değiştirme işlemlerinde her otomobil için uygun lastik ve seviyeler otomobil üreticileri tarafından belirlenmiştir. Üreticiler tarafından belirlenen bu seviyeler aracın güvenli bir şekilde hareket etmesi için oldukça önemlidir. Bu seviyeler alanında uzman kişiler tarafından gözetilmeli ve lastik değişim işlemlerinin titizlikle yapılmalıdır. Lastik değişiminde kaliteli hizmet almak güvenlik sağlar.

Aracın güvenli bir şekilde durmasını sağlayan en önemli sistemlerin başında fren sistemi gelmektedir. Aracın sorunsuz bir şekilde yavaşlaması ve gerektiğinde durması için fren sistemi bakımı yaptırmak çok gerekir. Fren sistemi aracın kontrollü ve güvenli bir şekilde yavaşlaması ve durmasını sağlar. Aracınızın fren sisteminde yer alan herhangi bir sorunda AUTO KING uzman ekibi ile hizmete hazırdır.

AUTO KING lastik değiştirme işlemlerinde hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır. Aracın sorunsuz bir şekilde lastik değişimlerinin yapılması AUTO KING’in deneyimli ekibi ile mümkündür. Lastik değişiminde üreticilerin belirlediği güvenli aralıklara uyan profesyonel ekibi ile AUTO KING hizmete hazırdır. Lastik değiştirme işlemlerinde de AUTO KING son teknolojiyi kullanarak sizlere pratik çözümler sunmaktadır. Aracın gideceği alana yön veren, aynı zamanda yol tutuşu açısından önemli oldukça yüksek olan lastik değiştirme işlemleri için AUTO KING uzmanlığına güvenebilirsiniz. 

Lastik değiştirme online randevu alarak sizin için daima hazır olan AUTO KING ekibi ile zaman kaybetmeden tanışın.Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.