Hızlı
Randevu

Radyatör Tamiri

Radyatör Onarımı

Otomobilin düzgün çalışması için radyatör, hayati öneme sahiptir. Araç motoru çalışırken çok yüksek derecelerde ısı üretir. Üretilen bu ısının kontrol altında tutulması otomobillerin radyatörleri tarafından sağlanır. Aracın hararet yapmasını engelleyen bir soğutma sistemi görevi gören radyatörlerin içerisinde radyatör soğutma sıvısı mevcuttur. Bu soğutma sıvısı çeşitli malzemelerden oluşan borular ile soğukluğu yaymakta ve motoru yüksek ısıya karşı korumaktadır.

Ancak zamanla kullanım yoğunluğuna da bağlı bir şekilde soğutma boruları ve sıvının yayıldığı alanlarda aşınmalar meydana gelebilir. Kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak aşınan borularda soğutma sıvısının sızdırmazlık özelliği zarar görebilir. Bu durumda aracın motoru aşırı ısınabilir. Böyle durumlarda soruna anında müdahale etmek gerekir. Motorun aşırı ısınması ciddi hasar görmesine neden olabilmektedir.

Radyatör Arızası Nasıl Anlaşılır?

  • Aracın kontrol panelinde arıza uyarısının olması
  • Araç motorunun aşırı ısınması
  • Otomobilin altında değişik renkte akmış sıvının olması yada radyatörde sızıntı olması,
  • Araç motorunun sıcaklığının çok yüksek olması

Radyatör Onarımı Nasıl Yapılır?

  1. Arıza oluştuğunda motorun çalışması dururularak bir süre motor soğumaya bırakılır.
  2. Radyatör ve radyatöre bağlı olan borular sökülür.
  3. Radyatör AUTO KING uzmanları tarafından incelenir. Otomobil radyatöründe onarılacak bölümler tespit edilir ve onarılır.
  4. Onarılamayacak hasarlarda radyatör değişimi yapılır.
  5. Radyatör tekrar söküldüğü yere takılır.

Radyatör tamiri hizmeti AUTO KING tarafından uzman ekip ile sürücülere sunulmaktadır. Aracın en önemli aksamlarından biri olan radyatör arızası üst düzey teknolojiyi kullanan AUTO KING ile yapılmalıdır. Radyatör tamiri sırasında kullanılacak malzemelerin kalitesi ve güvenilirliği oldukça önemlidir. Güvenilir hizmet sunan ve bilinen bir oto servisten hizmet almak aynı sorunun defalarca oluşmasının önüne geçer. 

Motor arızalarının nereden kaynaklandığını bilmek oldukça önemlidir. Motor arıza tespiti hizmeti sayesinde ileride oluşabilecek yüksek maliyetlerden kurtulabilirsiniz.

AUTO KING yüksek teknoloji standartlarında hizmet vermektedir. Otomobili ilgilendiren tüm konularda fark yaratan ve kaliteli hizmet sunan AUTO KING yetkili servislerine aracınızı gönül rahatlığıyla getirebilirsiniz.

Araç motorunun ömrünü etkileyen radyatör hasarı hızlı müdahale gerektirmektedir. Bu nedenle 47 il 56 servis merkezinde yüksek teknoloji ve onarım standartlarında hizmet veren AUTO KING noktalarından size en yakın olanına başvurmalısınız.

Radyatör onarım online randevu sistemi üzerinden zaman kaybetmeden randevunuzu oluşurun.Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.