Hızlı
Randevu

Tahrik (V) Kayışı Kontrolü ve Değişimi

Auto King Mekanik Bakım Tahrik (V) Kayışı Kontrolü ve Değişimi

Tahrik (V) Kayışı Kontrolü ve Değişimi

Hareket iletim (tahrik) kayışları, krank mili kasnağından aldıkları motor gücünü su pompası, soğutma fanı, alternatör, hidrolik direksiyon, yağ pompası ve klima kompresörü gibi ünitelere aktarır. Tahrik (V) kayışı kontrolü ve değişimi hizmeti aracınızın fonksiyonel çalışmasına destek olur.

Tahrik kayışları yeniyken elastiktir ve dayanım katsayıları yüksektir. Kullanılmaya başlandıklarında kayışlarda zamanla sertleşme olur. Tahrik kayışlarında sertleşme nedeniyle iç yapılarında çatlamalar oluşmaya başlar ve bu çatlamalar ileri safhalarda gözle görünür hale gelir. Aynı zamanda aşınır, dayanımları azalır ve gevşer. V kayışı zamanla özelliğini kaybeder. Esnekliğini kaybeden bu parça krank milinden aldığı hareketi alternatöre, klima motoruna, hidrolik direksiyon pompasına ve soğutma sistemi pompasına iletirken, bunların kasnaklarının dönüş balansını etkiler.

Tahrik Kayışı Değişimi Neden Önemlidir?

Alternatör, klima motoru gibi pahalı parçaların arızalanmasına da neden olur. Araç hareket halindeyken, V kayışı kopması; alternatör elektrik ihtiyacını karşılayamaz, çalışmayan soğutma sistemi pompası motorun hararet yapmasına neden olur. V kayışı kopmasının dışında, ideal sıkılıkta olmaması motor için risk taşır. Bu nedenle tahrik kayışı kontrolü ve gerektiğinde v kayışı değişimi bir zorunluluktur.

AUTO KING aracın motoru için hayati önem taşıyan V kayışı kontrol ve değişim işlemlerini alanında uzman kişilerle yapmaktadır. Uzun yıllara dayanan tecrübesi ile alanında fark yaratan bir hizmet sunar. AUTO KING teknolojiyi yaptığı işin dönüştürücü bir etkiye olması için kullanır. Periyodik bakım hizmetlerinde AUTO KING son teknoloji araçlar kullanmaktadır. Otomobil ile ilgili ortaya çıkan tüm ihtiyaçlarda AUTO KING yenilikçi çözümler sunar. AUTO KING güvencesiyle araç sistemlerinin sağlığını korumak için periyodik bakım hizmetlerinden faydalanmak çok kolay. 

AUTO KING üst düzey kalitedeki hizmetlerin Türkiye’de yerleşik 47 il 56 servis merkezinde yüksek teknoloji ve onarım standartlarında verilmesini sağlar

AUTO KING Periyodik Bakım hizmetlerinden yararlanmak için hemen randevu alın. tahrik kayışı değiştirme online randevu ile bir tık uzağınızda.

 

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.