Hızlı
Randevu

Aydınlatma ve Sinyal Lambalarının Kontrolü

Auto King Mekanik Bakım Aydınlatma ve Sinyal Lambalarının Kontrolü

Aydınlatma ve Sinyal Lambalarının Kontrolü

Uyarı aydınlatma ve sinyal lambaları; aracın sürüş süresi boyunca her anında hareketini gösteren ve genel olarak aracın durumuyla ilgili uyarıların takip edilmesini sağlayan önemli bir aksamdır. Sürüş güvenliğini sağlamak için belirli periyotlarda profesyoneller tarafından, sürekli olarak da sürücü tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Güvenli sürüş için önem taşıyan sistemlerden biri olan uyarı aydınlatma ve sinyal lambaları kontrolü periyodik olarak kontrol edilmelidir. Far ayar kontrolü gibi otomobilin sürüş güvenliği ve konforu açısından bu sistemlerin düzenli kontrolü oldukça önemlidir. Araçtaki uyarı aydınlatma ve sinyal lambası sürücüler için hayati önem taşıyan sistemler olup; bu sistemlerin gösterge ışığında ampuller kullanılır. Ancak yeni nesil araçlarda LED aydınlatmalı sinyaller yada fren lambaları tercih edilmektedir. Aracın dışında kalan aydınlatma lambaları termoplastikten yapılan şeffaf veya renkli şeffaf bir kapak ile kapanmıştır.

Uyarı Aydınlatma ve Sinyal Lambalarının Kontrolü Neden Önemli?

Sistemlerde genellikle ampul patlaması, kablo ve duy yuvalarında oksitlenme ve kopukluklar, sigorta problemleri ya da flaşör ve röle arızası ortaya çıkar. Vize muayenelerinde de kontrol edilen bu uyarı ve ikaz lambalarının periyodik bakım zamanlarında kontrol edilmesi ve arıza bulunursa giderilmesi gerekir. 

Uyarı Aydınlatma ve Sinyal Lambaları Ne Sıklıkla Kontrol Edilmelidir?

Otomobilin sürüş sırasında durumu ile ilgili uyarıları takip etmek ve sinyal lambaları ile araç hareketlenmesinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi çok önemlidir. Bu nedenle aracın uyarı aydınlatma ve sinyal lambaları sürücüler tarafından, otomobilin kullanıldığı her an kontrol edilmesi gerekmektedir. Sadece sinyal lambaları patladığında çözüm üretmek yerine oto periyodik bakım hizmetleri mutlaka düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Herhangi bir zamanda uyarı aydınlatma ve sinyal lambalarında ortaya çıkan bir sorun için zaman kaybetmeden size en yakın AUTO KING noktasına gelebilirsiniz.

Uyarı aydınlatma ve sinyal lambalarının kontrolü hizmeti AUTO KING tarafından son teknoloji araçlar kullanılarak yapılmaktadır. AUTO KING sektöründe fark yaratan yenilikçi çözümleriyle adını duyurmaktadır. Güvenilir periyodik bakım hizmetleriyle araç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

AUTO KING Türkiye’deki geniş servis ağı ve sektöründeki uzmanlığı ile araç hasarlarına çözüm getiriyor. Siz de periyodik bakım online randevu sistemi üzerinden zaman kaybetmeden randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.