Auto King

Oto Bakım & Koruma

Auto King

Oto Bakım ve Araç Koruma Hizmeti

Aracınızın ilk günkü gibi görünmesini sağlamak ve olduğundan daha kaliteli bir kullanım alanı yaratmak adına boya koruma ve bakım hizmetleri sağlamaktayız.
Sizi Arayalım
Oto Bakım & Koruma
Oto Bakım & Koruma

Oto Bakım ve Koruma Hizmetimiz Neleri Kapsar?

Aracınızın iç ve dış aksamının bakımı ve korunması için yapılması gereken tüm işlemler hizmetimize dahildir. Boya korumadan seramik kaplamaya, jant bakımından klima ve bakteri temizliğine kadar her türlü hizmeti sunmaktayız.

Oto Bakım ve Koruma için Neden Auto King?

  • Her daim en son teknoloji ürünleri ve en güncel yöntemleri kullanmaktayız.
  • 6 ay boyunca ulusal garanti ile oto bakım ve koruma hizmeti sunmaktayız.
  • Oto servis sektöründeki 20 yılı aşkın tecrübemiz ile binlerce araç sahibinin oto bakım ve koruma hizmeti için bir numaralı tercihiyiz.
Sizi Arayalım

Oto Bakım ve Koruma Hizmetinde Neler Var?

Aracınızın bakımı ve koruması için yaptığımız işlemlerin tamamına aşağıda bulabilir, detaylı bilgi için üzerine tıklayabilirsiniz.
Oto Bakım & Koruma

Oto Bakım ve Koruma Hizmetlerimiz

Arabanızın ilk günkü görünümünü korumak ve bakımını yaptırmak için bize ulaşın.

Oto Bakım ve Koruma Hizmeti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Boya koruma ve bakım hizmetleri nelerdir?
Zamanla parlaklığını yitirmeye başlayan veya kirlenen araç jantlarının temizliği yapılmaktadır.
Klima ve bakteri temizliği nedir?
AUTO KING profesyonelliğinde sunulan hizmetlerden bir tanesidir. Klima ve bakteri temizliği kötü kokuları yok etmenin yanı sıra zararlı bakteri ve virüslerin yayılmasını engeller. Bulaşıcı ve salgın hastalıklardan korunmak için alınması gereken önlemlerden bir tanesi de klima ve bakteri temizliğidir.
Cam filmi yapıyor musunuz?
Güneşin zararlı ışınlarından korunmak, camın kırılma ve çizilme oranını düşürmek amacıyla sunulan hizmetlerden bir tanesidir. Oto cam filmi uygulaması AUTO KING farkıyla sunulmaktadır.
Jant temizliği ve bakım hizmeti var mı?
Zamanla parlaklığını yitirmeye başlayan veya kirlenen araç jantlarının temizliği yapılmaktadır.
Ozon ile kabin içi sterilizasyon nedir?
Araç kabini içerisinde oluşan temizleyici kokuları veya balık, küf, bakteri gibi ağır kokuları temizlemek için kullanılan yöntemlerdendir.
Kaput koruma filmi ne işe yarar?
Araç boyasına zarar vermeden uygulanan ve uzun süreli kullanım sağlayan bir koruma yöntemidir. Aracın seyir halindeyken kaputa sıçrayan taşlardan veya kaputa yapışan böcek lekeleri gibi lekelerden korunmasını sağlar.
Motor temizleme ve koruma
Aracın motor temizliği zaman içerisinde iç kısımda oluşan kir, toz, çamur gibi maddelerden motorun arındırılması işlemidir. Motorun ömrünü uzatan ve sonrasında da oluşabilecek kirlerden korunmasını sağlayan bir yöntemdir.
Ön cam su kaydırıcı uygulaması
Uygulaması, sürüş güvenliğini artırmak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Seyir sırasında aracın ön camına gelen sıvıların dağılmasını ve silecek yardımı ile kolaylıkla silinmesini sağlamaktadır.
Boya koruma ne işe yarar?
Uygulaması, aracın renginin çok daha uzun süre korunmasını, boyanın matlaşma veya solmasını engellemek için kullanılan bir yöntemdir. Otomobilin ilk günkü gibi görünmesini uzun süre boyunca korumaktadır.
Seramik kaplama ne işe yarar?
İşlemi, aracın boyalı yüzey direncini dış koşulların olumsuz etkilerine karşı güçlendirir ve etkin bir koruma sağlar. Göz alıcı bir parlaklık sağlayarak aracın yüzeyinin çizilme direncini arttırır.
Detaylı iç ve dış temizlik yapıyor musunuz?
AUTO KING tarafından boya koruma ve bakım hizmetleri çerçevesinde verilen hizmetlerdendir. Son teknoloji ekipmanlar kullanılarak aracın iç ve dış aksamları Sağlık Bakanlığı onaylı temizlik ürünleri ile temizlenir.
Seramik kaplama işlemi ne kadar sürer?
Otomobilin boyalı yüzey direncini dış koşulların olumsuz etkilerine karşı güçlendiren ve etkin bir koruma sağlayan Seramik kaplama işlemi 1 gün sürmektedir. Önce kil temizliği, pasta-hare giderici ve cila-boya koruma işlemleri yapılır. Sonrasında ise seramik uygulaması yapılarak kürleşmeye bırakılır. Örneğin bu sabah bırakılan araç ertesi gün öğleden sonra teslim edilir.
Boya koruma ve seramik kaplama arasında ne fark vardır?
Boya koruma mevsimsel korumadır; seramik kaplama ise 2 yıla kadar koruma sağlar. Seramik kaplama kuş pisliği gibi asidik dış etkenlere karşı korurken boya koruma bu anlamda tam koruma sağlamayabilir.
Detaylı iç temizlik ile ekspres iç temizlik arasında ne fark vardır?
Detaylı iç temizlik uygulaması, aracın iç döşemeleri, koltuk döşemeleri, tava ve ön panel olmak üzere tüm yüzeylerinin Sağlık Bakanlığı onaylı temizlik ürünleri ile temizlenmesidir. Express iç temizlik, detaylı iç temizliğe göre daha kısa bir sürede yapılan yüzeysel iç temizlik işlemidir.
Auto King Full Bakım uygulaması neleri kapsar?
Aracınızın ilk günkü görünümü geri kazandıran Auto King Full Bakım işlemi, aracın içinde ve dışında yapılan detaylı işlemleri kapsar. Aracın dışında sırasıyla kil temizliği, pasta, hare giderici, cila-boya koruma ve parlatma işlemleri yapılmaktadır. Araç kabin içinde ise taban, tavan, koltuklar, torpido ve orta göğüs, stepne dahil olmak üzere tüm bagaj komple temizlenmektedir.
Motor temizleme riskli midir?
Otomobilin motor kısmında zamanla toz, çamur, zift, yağ katmanları, kireç, demir tozları ve pas birikir. Otomobilin sağlıklı çalışması için en hayati parçası motordur. Bu nedenle araç motorunun temizliği önemlidir. Motor temizliği uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığında risklidir. Gerekli önlemler ve doğru malzemeler kullanıldığında motor temizliği ve koruma uygulaması riskli değildir.
Klima bakteri temizliği ne işe yarar, ne kadar sürer?
İçerideki havanın dışarı atılması ve dışarıdan içeriye doğru olan hava akışı sırasında klimalarda bakteriler, virüsler ve kötü kokulara neden olan organizmalar birikebilir. Bazen bu organizmalar sağlık problemlerine yol açabilir ya da birçok alerji türünü tetikleyebilir. Birçok salgın hastalık çevremizdeki klimalardan yayılmaktadır. Araç içerisinde klimaların temizliği konusunda özen göstererek sağlığımızı korumak mümkün. Klima bakteri temizliği havalandırma kanallarında bakteri, virüs ve kötü koku temizliğini sağlar. Araç kliması açılarak klima temizleyici ürün araç içinde uygulanır. Uygulama süresi yaklaşık 15 dakikadır 6 aya kadar kullanım ömrü vardır.
Ozon ile dezenfeksiyon ne işe yarar, ne kadar sürer?
Salgın hastalıklardan korunmak amacıyla sıklıkla uygulanması uzmanlar tarafından da tavsiye edilen ozon ile kabin içi sterilizasyonu sayesinde otomobil içerisindeki hijyeni sağlamak mümkündür. Araç içindeki kötü kokular , virüs ve bakteriler teknolojik araçlar kullanılarak temizlenmektedir. İşlem süresi ortalama 45 dakikadır.
Far temizleme işlemi ne kadar sürer? Far temizlemenin aydınlatmaya faydası var mıdır?
Far temizleme işlemi ortalama 4 saat sürmektedir. Farların içi açılmadan dış kısımdan temizlik sağlanır. Araç farlarının matlığının dışarıdan giderilmesi sonucu far aydınlatması daha verimli olacaktır.