Auto King

Mekanik Bakım

Auto King

Mekanik Bakım Hizmeti

Mekanik bakım hizmetleri kapsamında otomobilin tüm mekanik aksamları ile ilgili sorunlar tespit edilerek değişim ve bakımı yapılır. Mekanik aksamlardaki sorunlar tespit edilir ve gerek onarım gerekirse de değişim hizmetleri yapılır.
Hızlı Servis Randevusu
Mekanik Bakım
Mekanik Bakım

Mekanik Bakım Neleri Kapsar?

Mekanik Bakım ve Onarım hizmetleri ile aracın tüm mekanik aksamları ile ilgili sorunlarına son teknoloji kullanılarak çözüm üretilmektedir. Aracın orjinalliği ve güvenliği korunarak mekanik aksamların bakımı, onarımı veya değişimi sağlanır.

Mekanik Bakım için Neden Auto King?

  • Kasko poliçesi hasarsızlık indirimi bozulmadan AUTO KING tarafından 2 yıl ulusal Kaporta ve Boya onarım garantisi.
  • Hasarların lokal boya yöntemi ile yapılması sayesinde araç orjinalliğinin korunması sağlanır.
  • AUTO KING mini onarım hizmeti kapsamı dışında kalan hasarlar oluştuğunda hasar onarımını sigorta müşterilerine özel %30’a varan VIP indirimi ile en düşük maliyet ile yapılmasını sağlamaktadır.
Hızlı Servis Randevusu

Mekanik Bakım Hizmetlerimiz

Aracınızın mekanik bakımını Auto King'te yaptırın, güvenle yola çıkın.

Mekanik Bakım Hizmeti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ne sıklıkla periyodik bakım yaptırmalıyım?
Aracın kullanma kılavuzunda, hangi kilometre-zaman aralıklarında periyodik bakım yaptırmanız gerektiği yer alır. Periyodik bakımınızı belirtilen kilometre aralıklarında yaptırmanız aracınızın ömrünü uzatır.
Yağ değişiminde hangi marka motor yağı kullanıyorsunuz?
Tüm servis merkezlerimizde Castrol marka motor yağı kullanılmaktadır.
Parça değişimlerinde hangi markayı kullanıyorsunuz?
Tüm servis merkezlerimizde Bosch Marka yedek parçalar kullanılmaktadır.
Aracım serviste kaldığı süre içerisinde ikame araç veriyor musunuz?
Kasko anlaşmanız kapsamında ikame araç talep edebilirsiniz. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. +90 (850) 333 54 64
Fren balatalarının bittiğini nasıl anlarım?
Araba balata değişimi otomobilin güvenli bir şekilde yavaşlaması, frene basıldığında sağa sola savrulmaması ve aracın kontrollü bir şekilde durması için oldukça önemli bir işleve sahiptir. Oto balataları bittiğinde frene basma esnasında sürtünme veya çizilmesi sesi gelir. Rahatsız edici bir sesin haricinde frene basıldığında otomobil anında tepki göstermiyorsa, yavaşlaması ve durması zaman alıyorsa araç balata değişimi zamanı gelmiş olabilir.
Triger Kayışı koparsa ne olur?
Zamanında değiştirilmeyen triger kayışı bir süre sonra kopabilir. Motorun düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan triger kayışının kopması seyir halindeki bir araç için oldukça tehlikelidir. Triger kayışı koptuğunda, kayışın tuttuğu dişli aksamların zarar görmesinin ardından motor tamamen durur. Bu durum sürüş güvenliği açısından oldukça tehlikelidir.
Polen filtresi ne zaman değiştirilmeli?
Polen filtresi her 10 bin ya da 12 bin kilometrede bir değiştirilmelidir. Sık sık tozlu ve bakımsız yollarda aracınızı kullanıyorsanız bu süreyi daha da kısaltabilirsiniz.
Aracım su eksiltiyor. Sebebi ne olabilir?
Araçların su eksiltmelerinin nedeni genellikle çeşitli noktalarda meydana gelen kaçaklardır. Bu kaçaklar, aşınma, yıpranma, darbe alma gibi pek çok nedenden dolayı oluşabilmektedir. Su eksiltme sorununa hızlı müdahale edilmediği durumlarda motor zarar görebilir.
Hava filtresi arızası nasıl anlaşılır?
Hava filtresi tıkandığı zaman motora yeterince hava ulaşmaz. Bu nedenle de gaz pedalına basıldığında sürücünün alışık olduğu tepki gerçekleşmez. Aracın hızlanması daha uzun sürede gerçekleşir. Buna ek olarak yanma istenen seviyede gerçekleşmediği için normalden daha fazla yakıt tüketimi meydana gelir.
Çekici hizmetiniz bulunmakta mıdır?
Anlaşmalı olduğunuz sigorta şirketleri ile irtibata geçerek aracınızın AUTO KING servislerine çekilmesini sağlayabilirsiniz.