Hızlı
Randevu

Araç Folyo Kaplama

Araç folyo kaplama araçların boyanmasına gerek olmadan daha estetik ve yeni bir görünüm elde edilmesini sağlar. Sıfır araç alan kişiler genellikle istedikleri rengi bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Ayrıca metalik renkleri bulma konusunda sorunlar yaşanabilir. Bu durumda ise aracı almaktan vazgeçmenize ya da beklemenize gerek bulunmuyor. Auto King Oto servisimizde kaliteli malzeme ve işçilik ile aracınızı kaplatabilirsiniz. Bu şekilde aynı zamanda aracın renginin solması ve yeni görünümünün kaybolması gibi sorunlar yaşamazsınız. 

Araç Folyo Kaplama Nedir?

Araç sahipleri için dış görünüşü de en az performansı kadar önemlidir. Bunun yanında iklim şartları, küçük kazalar, taş sıçraması gibi nedenlerden kaynaklı aracın boyası zarar görebilir. Sıfır araç alan kişiler oto folyo kaplama yaptırarak bu olumsuz durumların önüne geçebilirler. Araç uzun yıllar kullanılsa dahi boyası ilk gün ki gibi yeni kalmaya devam eder. Folyo kaplama şeffaf jelatin ile yapılarak aracın orijinal rengi korunabilir. Aynı zamanda aracın rengi beğenilmediğinde değiştirmek için boya yaptırılmasına gerek kalmaz. Bunun yerine istenen renkte folyo ile kaplanarak aracın rengi değiştirilir.

Aracın boyasının zarar görmesi değerinin düşmesine neden olur. Oysa arabaya folyo kaplama ile boyası korunur ve değerinin düşmesinin önüne geçilir. Aracın boyanması orijinalliğini bozar. Bu değerinin düşmesine neden olur. Araca kaplatacağınız folyo ile boyayı korur ve orijinal boyasının yeni kalması ile değerinin de düşmesinin önüne geçebilirsiniz. Araçların boyanması sırasında uzun zaman serviste kalması gerekir. Oysa folyo kaplama işlemi kısa sürede tamamlanır. Bu sayede araç sahipleri için bekleme süreci de minimuma iner.

Oto Folyo Kaplama Nasıl Yapılır?

Oto folyo kaplama işleminin profesyoneller tarafından yapılması gerekir. Folyo son derece hassastır ve bir ekip tarafından uygulanması gerekir. Deneyimsiz kişiler tarafından yapılacak olan kaplama işleminde folyo kırışır ve istenen sonucun alınması mümkün olmaz. Folyo kaplama işlemi aracın dış yüzeyine yapılır. Elbette aracın dış yüzeyinde kapı kolları, farlar, plaka, anten gibi farklı malzemeden yapılmış bölümler bulunur. Kaplama yapılmadan önce bu akşamların sökülmesi gerekir. Bu parçaları servisimizde dikkatle söküyor ve folyo kaplama işlemini yapmanın ardından ise tekrar montajlarını yapıyoruz. Araç folyo kaplama profesyoneller tarafından yapıldığı takdirde mükemmel sonuç alınması mümkün olur. Auto King servisimizde araç kaplama işlemini şu şekilde yapılmaktadır.

  • Öncelikle aracın hangi renkte folyo ile kaplanacağına karar vermeniz istenir
  • Oto yıkama bölümünde aracın üzerinde hiç kir kalmayacak şekilde detaylı olarak yıkaması yapılır
  • Araç folyo kaplama bölümüne alınır
  • Kaporta üzerinde bulunan ve folyo ile kaplanması mümkün olmayan parçalar sökülür
  • Araç özel solüsyonlar ile dikkatle temizlenir araç kurutulur
  • Deneyimli bir ekip folyo kaplama işlemini dikkatle yapar
  • Sökülen araçlar yerlerine takılır ve araç teslim edilir. 

Araba Folyo Kaplama Neden Yaptırılmalı?

Araçların en hızla yıpranan bölümleri arasında boyaları bulunur. Aşırı sıcak, soğuk, yağışlar, nem, çizikler boyayı yıpratır. Bakımı yapılmayan ve boyası korunmayan arabalar olduğundan eski görünür. Özellikle ikinci el araçların satışı sırasında fiyatın önemli ölçüde düşmesine neden olur. Otomobil kaplama işlemi ile tüm bunların önüne geçilir. Kaliteli malzeme ile folyo kaplama yapılması ile aracın orijinal boyasına hiçbir şekilde zarar verilmez. Aksine sıfır araçlarda yapılması ile boyanın yıllar geçse de ilk gün olduğu gibi görünmesi mümkün olur. 

Araç kaplama folyosu kaliteli olması halinde olumsuz hava şartlarına dayanır. Boya gibi yıpranmaz ve uzun yıllar kullanılabilir. Aracın rengini değiştirmek için de boya yapılması zorunluluğunu ortadan kaldırır. İstediğiniz renkte folyo ile saatler içinde kaplatabilirsiniz. İstediğiniz an da folyoyu servisimizde söktürebilirsiniz. Mat renkte olan aracınızı metalik yapabilir ve daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Aracına önem veren kişiler için pratik ve ekonomik çözüm olarak servisimizde folyo kaplama yapılır.

Araç tavan kaplama isteğinize bağlı olarak yapılır. Jelatin kaplama aracın bütün kaportasına olduğu gibi sadece bir bölümüne de yapılabiliyor. Daha önce yaptırdığınız kaplamanın zarar görmesi halinde sadece zarar gören bölüm değiştirilerek minimum maliyet ile karşılaşmanız mümkün olur. Bu şekilde aracın diğer bölümlerinde var olan zarar görmemiş folyonun değiştirilmesine gerek kalmaz. Aracınızın boyasını dış etkenlerden korumak için Auto King Oto servisimizi tercih edebilirsiniz. 

Araç Folyo Kaplama Kaç Yıl Kullanılır?

Araç kaplama ömrü ne kadar en fazla merak edilen konular arasında yer alır. Araç boya renginden memnun olmayan ya da boyanın zarar görmesinin önüne geçmek isteyen kişiler folyo kaplama yaptırmalıdırlar. Siz de bu işlemi aracınıza yaptırmak istediğinizde ömrünün oldukça uzun olduğunu bilmeniz gerekir. Servisimizde üst kalitede folyo kullanıyor ve beş yıl garanti veriyoruz. Bu süre içinde folyoda atma, solma ve kabarma gibi sorunlar kesinlikle yaşanmaz. Aracın modeline ve doğru kullanım ile birlikte on yıl boyunca kullanılması mümkün olur.

Kullanım süresi bittiğinde aracınızı servisimize getirerek folyoyu söktürebilirsiniz. İsterseniz tekrar yaptırabilir ve aracınızı korumaya devam edebilirsiniz.  Araç dış kaplama yaptırarak çok daha estetik ve şık bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca aracınızın boyasını da koruma altına alabilirsiniz. Aracın boyasının çizilmesini, zift, kuş pisliği, reçine ve rutubet nedeniyle bozulmasının önüne geçebilirsiniz. Aracınızı folyo ile kaplattığınızda bu olumsuz etkenlerden korunabilirsiniz. Folyo ile kaplanmış aracınızı tazyikli su ile yıkayabilir ve her zaman yeni görünmesini sağlayabilirsiniz. 

İkinci el araçlarda da yeni boya yaptırmak yüksek maliyetler ile karşılaşmanıza neden olur. Bunun yerine aynı renkte folyo kaplatarak tıpkı yeni boyanmış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kullanılan araçlarda en küçük çizikler dahi görünümün kötü olmasına neden olur. Folyo ile araç kaplama yapıldığında küçük çizikler görünmez olur. 

RANDEVU AL

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.