Auto King

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

 

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR) Nedir?

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR), dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, aracın orijinalliği korunarak ve herhangi bir boyama işlemi yapmaksızın düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatıdır. Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi, aracın kaporta aksamları üzerinde meydana gelen ve boyanın zarar görmediği durumlardaki hasarların, geleneksel yöntemler olan kaporta düzeltme ve boya uygulaması yapılmadan giderilmesidir. 

Mini Onarım uygulamaları sayesinde çarpma, çarpılma, ve park hasarları gibi kaportada meydana gelecek, teknik olarak ölçü ve limiti ne olursa olsun boyasız düzeltilebilecek tüm hasarlar araç orijinalliği bozulmadan tamir edilir. 

 

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme İşleminin Faydaları Nelerdir?

  • Boyasız göçük düzeltme tekniği aracın orijinal görüntüsüne yeniden dönmesini sağlar.
  • AUTO KING özel ekipmanlar kullanılarak boyasız kaporta göçük düzeltme tekniği ile aracınız hasar almadan önceki haline geri döner. 
  • Oto göçük düzeltme ikinci el satışında değer kaybına uğratmaz.
  • Araç göçük düzeltme işlemi sürücülerin ilerleyen süreçlerde oluşabilecek yüksek maliyetlerden korunmalarını sağlar.

 

Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına; hasarın çap, derinlik ve şekline göre özel aletlerle ulaşılarak dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşabilme oranı % 85-90‘dır.

Göçük düzeltme işlemlerinde otomobilin panel arkasına ulaşılamayan veya arkası kapalı olan bölgelerdeki kaporta göçükleri (kapı direkleri, arka çamurluk vs.) “AUTO KING Yapıştırmalı Göçük Çektirme Seti” ile yüksek oranda düzeltilir. 

Göçük düzeltme işleminden etkili bir sonuç alınabilmesi için kaportanın göçük bölgesindeki sacın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde bu onarım tekniği kullanılmaz. Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir. 

Onarım işlemi Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilir daha sonrasında boyanır.

Aracın kaporta aksamında meydana gelen ve boyaya hasar veren göçükler otomobilin değerinde kayba sebep olmadan Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme işlemi uygulanarak onarılabilir. 

AUTO KING, Mini Onarım tekniklerindeki yüksek teknolojili standartlara önem veren profesyonelliği ile hem bireysel hem de sigorta müşterilerine araç hasarlarında etkili çözümler sunmaya devam etmektedir. AUTO KING 20 yılı aşkın deneyimi ve uzman ekibi ile sürücülerin mini hasar onarım ihtiyaçlarında yanında olmaya devam etmektedir. AUTO KING tüm hizmetlerini sektöründeki uzmanlığını teknolojiyle bir araya getirerek sunmaktadır.

AUTO KING, boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi ile size en yakın servis noktasında hizmetinizdedir. Online randevu talebi oluşturarak sürecinizi pratik bir şekilde başlatabilirsiniz.

Diğer Hizmetler