Auto King

Seramik Kaplama

Seramik Kaplama

 

Oto seramik kaplama uygulaması aracın dış kaporta aksamında meydana gelebilen otomobil boyasında çizik çatlak ve dökülmelerin önüne geçmek için uygulanan, boyayı koruyan ve aracın daha uzun süre ilk günkü gibi görünmesini sağlayan bir koruma yöntemidir. Aracın orijinal boyası üzerine uygulanan bu yöntem, aynı şekilde orijinal boyanın da zarar görmesini engelleyerek aynı zamanda çift katmanlı koruma sağlamaktadır.

Seramik kaplama ürünleri opak (düz) boyalı olanlarda boya yüzeyi, vernikli (base coat) olanlarda ise direkt olarak vernik ile etkileşime geçerek uygulandığı yüzeyin çizilme direncini ve parlaklığını artıran yeni nesil bir üründür.

Geleneksel pasta ve cila uygulamaları akla gelen ilk çözüm önerilerinden biri olsa da seramik kaplama otomobilin boyalı yüzey direncini dış koşulların olumsuz etkilerine karşı güçlendirerek daha etkin bir koruma sağlar. Seramik kaplama malzemesi gümüş molekülleri, silisyum oksit, kil, cam, elmas, kuvars, feldspat, seramik bileşenlerinden kovalent bağ oluşturularak meydana gelir. 

Aracın boyalı dış yüzeyini kaplayan ve aracın boyasının korunmasını sağlayan cam kadar şeffaf ürünün uygulanması, özel işlemler ve uygulamada profesyonellik gerektiren bir süreçtir. 

 

Araç Seramik Kaplama

Araç seramik kaplama uygulaması bir çeşit boya koruma olarak tanımlanmaktadır. Yapısında bulunan bileşimler sebebiyle; kararma, çatlama, dökülme yapmaz, aksine araç yüzeylerini koruyarak yenileme sağlamaktadır. Ayrıca kiri ve suyu savurarak aracın rengi ve dokusuna zarar verebilecek etmenlere karşı da savunmaya geçmektedir.

Auto King oto seramik kaplama uygulamasını son teknoloji ürünler kullanarak müşterilerine sunmakta, ihtiyaç ve talebe göre seçeneklerini oluşturmaktadır.

 

Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Seramik kaplama uygulaması Auto King kalitesi ile alanından uzman kişiler tarafından yapılır. Auto King seramik kaplama ürünleri aracın opak yani düz boyalı alanlarında boya yüzeyine uygulanır. Vernikli olanlar ise direkt olarak vernik ile etkileşime geçerek uygulandığı yüzeyin çizilme direncini ve parlaklığını artıran yeni nesil ürünlerdir. Aracınızın boyalı yüzey direncini dış koşulların olumsuz etkilerine karşı güçlendirerek etkin bir koruma sağlar. Etkili koruma aşağıdaki aşamalar ile gerçekleştirilir. 

 • Birinci Aşama: Aracın üzerinde küçük çizik, çatlak veya göçükler varsa mini onarım hizmetleri kapsamında onarılabilir.
 • İkinci Aşama: Uygulama öncesi kullanılmış araçlarda kil ile yüzey temizliği, pasta, cila ve hare yapılarak araç yüzeyi Auto King uzmanlığı ile geliştirilen ürün olan Ceramix için hazırlanır.
 • Üçüncü Aşama: Alanında yetkin profesyonellerce herhangi bir alan boş kalmayacak şekilde Ceramix uygulanır.

 

Seramik Kaplamanın Faydası Nedir?

 • Auto King Ceramix; Standart pasta cila ve boya koruma uygulamasına göre araçlarda göz alıcı bir parlaklık ve çizilme direnci artırılmış bir boya yüzeyi oluşumunu sağlar.
 • Auto King Ceramix Plus; Aracınızın boyalı yüzey direncini dış koşulların olumsuz etkilerine karşı güçlendirir ve etkin bir koruma sağlar.
 • Otomobilin boyalı yüzeyine su itici özellik kazandırması sayesinde kolay temizleme imkânı sağlamaktadır.
 • Aracın önceki haline kıyasla daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.
 • Otomobilin dış kaporta aksamından yağ, kir, pas, reçine, zift gibi lekeler kolaylıkla temizlenir.
 • Otomobil renginin güneş ışınları sebebi ile solmasını engeller.
 • Aynı zamanda UV ışınlarının yol açtığı güneş lekeleri, yol şartlarına bağlı olarak kalıcı hale gelen endüstriyel tozların sebep olduğu paslanmalar, boyanın aşınmasına neden olan asit bazlı ürünler, kuş, böcek pisliklerinin yol açtığı boya yanıkları, asit yağmurları gibi zararlardan da seramik kaplama teknolojisi sayesinde ileri derecede koruma sağlamaktadır. 
 • Standart seramik kaplama uygulaması yüksek kalite ve güvencenin adresi Auto King ile 2 yıl garanti kapsamındadır.

 

Araç Seramik Kaplama Ömrü

Hava şartları gibi fiziksel ya da aracın bulunduğu konum gibi çevresel etmenler seramik kaplamada düşünüldüğü kadar büyük bir etki yaratmamaktadır. Seramik kaplamanın uzun ömürlü bir şekilde korunması için kullanılan malzemenin türü ve bu malzemeyi araca uygulayan kişinin işçiliği büyük önem arz etmektedir. Kolay ulaşılabilir seçenekler doğrultusunda uygulanan işlemlerde kaplamaların ömrü bir yıldan daha fazla değildir. Bu nedenle uzun kullanım ömrü oluşturmak isteyen kullanıcıların, alanında uzman ve deneyimli merkezleri tercih etmeleri gerekmektedir. Böylelikle yapılan özenli müdahaleler ile seramik kaplama 2 yıl boyunca araca koruma sağlayabilmektedir.

 

Seramik Boya Koruma 

Araç sahipleri için aracın temiz ve parlak görünmesi, ilk alındığı görüntü gibi akıllarda kalması oldukça önemlidir. Bu doğrultuda birden fazla seçenekle karşılaşan kullanıcılar, seramik kaplama ile boya koruma arasındaki farkları da merak etmektedir. 

Boya koruma çeşitli alt kollara ayrılan ve tercihen uygulanan seçenekleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu seçeneklerin başında seramik kaplama, bunun dışında PPF, wax ve diğer parlatıcı ürünler gelmektedir. Seramik kaplama ve diğer parlatıcı ürünler arasında kıyaslama yapıldığında; basit kimyasal bileşenlerden oluşan, yıkama sonrasında yüzeyden soyulma gibi durumlarla karşılaşılabilen diğer parlatma malzemelerine göre seramik kaplama çok daha uzun ömürlüdür. 

Araca parlaklık sağlaması için tercih edilen koruma malzemeleri, seramik kaplamanın UV ışınlarının zararlı etmenlerine karşı aracı koruması ile diğer malzemelere oranla daha yüksek parlama sonucu elde etmektedir. Yapılan işlem sonrası cam bir yapıya dönüşen nano teknoloji seramik kaplama, uzun süreli parlaklık sağlamaktadır. 

Özellikle çevresel etmenler nedeniyle sıklıkla yıkama ihtiyacına maruz kalan arabalar, seramik kaplama uygulaması ile yıkama işlemlerini de kolaylaştırmaktadır. Lotus etkisi olarak adlandırılan hidrofobik donanım sayesinde araçların daha az kirlenmesini sağlayan seramik kaplama, temizlik aşamasında dahi yoğun uygulamalar yerine küçük çapta temizlik işlemleri ile araç sahiplerinin daha az yorulmasını sağlamaktadır. 

Mikro fiber bir bezle bile kolaylıkla silinebilen diğer boya koruma ürünlerine kıyasla seramik kaplama içinde bulundurduğu 9H sertliğe dahi dayanabilen güçlü koruma etkisiyle, soyulma ve çatlama yapmamaktadır. İçinde bulundurdukları kimyasal maddeler nedeniyle ister istemez çevrede bir tahribata yol açan diğer boya malzemelerine nazaran seramik kaplama bileşenleri daha doğal bir yapı göstermektedir. 

 

Auto King Ceramix Plus’ı Diğer Ürünlerden Ayıran Özellik Nedir?

Self healing (Kendi kendini yenileyebilme özelliği) sayesinde aracın fırça ile yıkanmasına bağlı olarak  dış yüzeyinde oluşan kılcal yüzey çizikleri kendiliğinden yenilenebilir. Aracın dış yüzeyi ısı ile etkileşime geçtiğinde bu kılcal çizikler kendiliğinden ortadan kaybolur. Aracın boyalı dış yüzeyi eskisinden daha parlak bir görünüme sahip olur.

 

Araç Seramik Kaplama Fiyatları

Auto King deneyim ve profesyonelliğin bir arada sunulduğu mini hasar onarımı, mobil parça onarımı ve oto bakım ve koruma hizmetlerinde uzmanlaşmış bir oto onarım markası ve servis zinciridir. Sürücülerin ihtiyaçlarına yönelik en etkili çözümler Auto King kalite ve güvencesi ile sunulma, Auto King uzun yıllara dayanan tecrübesi ile geliştirmiş olduğu yenilikçi hizmet konseptleriyle alanında fark yaratmaktadır.

 

Auto King üst düzey kalitedeki hizmetlerin Türkiye’de yerleşik 47 il 56 servis merkezinde yüksek teknoloji ve onarım standartlarında verilmesini sağlar. Online oto servis randevunuzu oluşturarak size en yakın Auto King noktasında seramik kaplama hizmeti alabilirsiniz.

Auto King servislerinde alanında profesyonel olarak çalışan ekip sayesinde oto seramik kaplama işlemi yapılmaktadır. Ceramix Plus uygulaması Auto King güvencesi ile 5 yıl garanti kapsamındadır.

Diğer Hizmetler