Hızlı
Randevu

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme

Auto King Mini Onarım Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme Nedir?

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme işlemi otomobilde meydana gelen ezik, vuruk, çizik ve göçüklerin düzeltilerek eski haline getirilmesi tekniğidir. Bu teknik; dış darbeler sonucu aracın kaporta aksamı üzerinde meydana gelen ve teknik olarak  boyasız göçük düzeltme  yöntemi ile düzeltilemeyecek hasarlar olması durumunda punta çektirme ile düzeltilerek boyanmasıdır.

Dış darbeler sonucu aracın sac veya alüminyum alaşımlı kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar gördüğü, 10 cm çapa kadar, teknik olarak düzeltilebilir olan; ezik, vuruk ve göçüklerin “Puntalı Göçük Çektirme” tekniği ile düzeltilerek eski haline getirilme işlemidir. “Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme” işleminde sadece ezik, vuruk ve göçüklerin kaporta düzeltme işlemi yapılır. Hasarın tamamen giderilmesi için kaporta düzeltme işleminden sonra bölgenin “AUTO KING Boya Tamiri” ile boyanması gerekir.

Otomobilin dış aksamlarında meydana gelen hasarlar mini onarım hizmetleri kapsamında ikiye ayrılır. Boyanın zarar görmediği durumlarda uygulanan yöntem farklıdır. Araç kaportasında meydana gelen göçüklerde boya hasarları sözkonusu değilse boyasız kaporta göçük düzeltme işlemleri uygulanmaktadır.

Neden Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme İşlemi?

Oto kaporta boyasının zarar gördüğü göçükler, otomobilin orjinalliğini koruyarak ve parçanın tamamı boyanmadan belirli ölçülerde lokal olarak yapılabilmektedir. Böylece sürücüler yüksek maliyetlerden korunabilmektedir.

Mini Onarım hizmetleri kapsamında uygulanacak tamir işlemleri kasko poliçelerinde belirtilen ölçü ve limitler dahilinde yapılmaktadır. Hasarsızlık oranı bozulmadan yapılan tamir işlemleri aynı zamanda aracın 2. el satışında değer kaybına uğramasının önüne geçer.

Mini onarım teknikleri sayesinde hem zamandan tasarruf etmek hem de düşük maliyetlerle otomobili tamir etmek mümkündür. 

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme İşlemi Nasıl Uygulanır?


  1.Adım: Düzeltme işleminde sac galvaniz ve Alüminyum malzemeden üretilmiş parçalarda, her bir parça özelliğine göre geliştirilmiş özel “Puntalı Göçük Çektirme” sistemi kullanılır. Bu yöntem ile boya temizlenerek kaportanın göçük kısımları düzeltilir.

  2.Adım: Kaporta göçük kısmının çekilerek düzeltilmesi işleminden sonra hasarın tamamen giderilmesi amacıyla son aşamada bölgenin “AUTO KING Boya Tamiri” işlemi ile bitirilmesi gerekmektedir

Kaporta üzerinde meydana gelen her türlü onarım işleminde AUTO KING 2 yıl ulusal kaporta ve boya garantisi ile boya temiri ve mini yama işlemleri uygulanır. Parça değişimi oldukça maliyetli ve zaman alan bir süreçtir. AUTO KING sürücülerin ihtiyaçlarını hem maliyetten hem de zamandan tasarruf ederek karşılamayı amaçlar. AUTO KING uzun yıllardır sahip olduğu deneyimi ile yüksek kalite standartlarında hizmet vermektedir.

AUTO KING 20 yılı aşan deneyimi ve alanında uzman ekibi ile sürücülerin tüm ihtiyaçlarına etkili çözümler sunmaktadır. Boya hasarlı kaporta göçüklerinde uzman ekibini son teknoloji araçlarla destekleyen AUTO KING, aracın orjinalliğini koruyarak tamir işlemleri gerçekleştirmektedir. 

Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme işlemi için size en yakın AUTO KING noktasından online randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.