Auto King

Arabadan Kuş Pisliği Nasıl Temizlenir?

Arabadan Kuş Pisliği Nasıl Temizlenir?

Araç Kaportasından Kuş Pisliği Nasıl Temizlenir?

Arabanızın kaportasında kuş pisliği bırakmamalısınız. Bunun için araç sahipleri, araçlarını sünger, ılık su ve pH nötr şampuanla düzenli olarak yıkamalı ve zararsız görünen maddeleri boyadan hemen çıkarmalıdır. Boyalı yüzeyi yılda bir veya iki kez cilalamak, yeni kaplamanın en fazla darbeye dayanmasına ve parlaklığını daha uzun süre korumasına yardımcı olur.

Aynı zamanda pasta cila ile de kuş pisliği temizlenir mi soruları akılları kurcalamaktadır. Fakat maalesef ki pasta cila kuş pisliğini temizlemek için kullanılmamaktadır ve işe yaramamaktadır.

Araç üzerindeki kuş pislikleri kuru değilse;

Aracınızın boyasına zarar vermemek için kiri yumuşak bir bez veya kağıtla silebilirsiniz. Ama burada dikkat etmemiz gereken nokta kuş pisliklerinin dökülmeden temizlenmesidir. Ayrıca, adın kaldırıldığından emin olun. Kuş pislikleri dökülürse daha geniş bir alana zarar verir. Arabadan kuş pisliği nasıl temizlenir sorusunun ilk ve kolay yanıtı budur.

Araç üzerindeki kuş pislikleri kuru ise;

Kurutulmuş kuş pislikleri aracınıza daha çok zarar verir. Kuş pisliği görülür görülmez en kısa sürede temizlenmelidir. Piyasada özellikle kuş pisliklerinin temizlenmesi için çeşitli malzemeler satılmaktadır. Kapınızın önünde gördüyseniz, sıcak su da onu temizlemek için harika bir iş çıkaracaktır.

Arabalardaki kuş pislikleri temizlenirken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Öncelikle temizlemek için sıcak su kullanmak boyaya zarar verir, buna özellikle dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle kullandığınız su sıcak olmalıdır.
  • Ev çevresinde kullandığınız çamaşır suyu ve kimyasal içeren her türlü temizlik ürünleri aracınızın boyasına zarar verir. Kuş pisliği arabadan nasıl temizlenir sorusunun bir diğer yanıtı ise temizleme spreyleridir.
  • Arabadan kuş pisliği yanığı nasıl temizlenir? İlk adım aslında yapmamanız gereken bir şeyi söylüyor: Asla kuru kuş pisliklerini kazımaya çalışmayın! Arabanızın boyasını çizer ve yeni bir boyacı bulmanız gerekebilir.
  • Kuş pisliklerinin üzerine ılık su dökün ve kuş pisliklerini kaplayacak büyüklükte bir kağıt havlu koyun.
    Bir süre bekledikten sonra tekrar ılık su dökün ve ilk katın üzerine bir kat daha kağıt havlu koyun. Bir süre bekledikten sonra dışkı çok yumuşayacaktır. Yumuşak değilse aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.
  • Kirin yumuşaması sağlandıktan sonra kağıt bastırılmadan temizlik için alandan alınır.
  • Pasta cila kuş pisliği nasıl temizlenir? sorusunun bir diğer önemli noktası ise boyaya zarar vermemek için nemli bir bez veya alkolsüz ıslak bir bez kullanın; Kire maruz kalan tüm alanı temizlemeniz ve hiçbir şeyin kalmadığından emin olmanız gerekir.

Kuş pislikleri genellikle siyah beyazdır ve tamamen pislikten oluşmaz. Beyaz kısım ürik asittir ve idrar yolunda yapılır. Dışkı sindirim sisteminde üretilir. Her ikisi de aynı anda salgılanabilir, ancak bu o kadar hızlı olur ki ikisinin karışması için yeterli zaman yoktur.

İnternet sitemizi ziyaret ederek araba temizliği randevusu ve boya koruma için randevu almak şimdi tek tıkla mümkün.

Benzer Blog Yazıları