Auto King

Arabadan Reçine Lekesi Nasıl Çıkar?

Arabadan Reçine Lekesi Nasıl Çıkar?

Reçine lekesi, kıyafetlerden sonra arabalarımızda temizlemekle uğraştığımız uğraştırıcı lekelerden birisidir. Bugün arabadan reçine lekesi nasıl çıkarılır sorusunun cevabını birlikte vereceğiz. Gölge olması açısından ağaçların altına park edilen araçların üstünde ağaç reçinesi veya çam sakızı lekelerinin görülmesi kaçınılmazdır. Bu durum arabasının estetiğine önem veren araç sahipleri için oldukça can sıkıcıdır çünkü geçirmesi kolay olan bir leke değildir.

Ağaç reçinesi arabadan nasıl çıkar veya arabadan reçine nasıl çıkar sorusuna birçok cevap bulabilmeniz mümkündür, ancak yine de vaktinizi harcamadan güvenilir ve kolay bir şekilde reçine lekesinden kurtulmak istiyorsanız Auto King ile iletişime geçebilirsiniz. Güvenilir ve alanında başarılı çalışan kadrosu ile içiniz rahat bir şekilde detaylı araç temizliği hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Yine de kendi yöntemlerinizle çözmek adına alacağınız temizlik kimyasallarını kullanırken mutlaka eldiven takmakta fayda vardır. Araba kaportasındaki reçine nasıl çıkar sorusu kafanızı karıştırıyorsa, kaportanıza müdahale etmeden önce aracınızı gölge bir yerde park haline getirmeyi ve kaportanın soğuduğundan emin olarak temizliğe başlamayı ihmal etmemelisiniz. Arabadan çam reçinesi nasıl temizlenir sorusunun cevabı için aşağıda sizler için hazırladığımız maddelere göz atmanız yeterli olacaktır.

Arabadan Reçine Lekesi Çıkarma Yöntemleri

 • Oto Yıkama Şampuanı
 • Oto servislerden kolaylıkla satın alabileceğiniz oto yıkama şampuanlarını kullanmadan önce kullanma talimatlarını okumakta büyük fayda vardır. Arabadan çam reçinesi nasıl çıkar diye düşünüyorsanız bu şampuandan yararlanabilirsiniz. Eğer reçine lekeleri için kullanıma uygun bir oto yıkama şampuanı ise, aracın lekeli bölgesine talimatlardaki gibi uygulayabilirsiniz ve daha sonrasında bölgeyi sıcak su ile durulayıp temizlemeniz tavsiye edilir.

 • Tazyikli Su Kullanımı
 • Oto yıkama birimleri veya evinizin bahçesinde aracınızın lekeli bölgesini köpükleyip daha sonrasında aracın dış katmanına zarar vermeyecek şekilde tazyikli su kullanarak reçine lekelerinden kurtulmayı hedefleyebilirsiniz. Eğer işe yaradığını gözlemliyorsanız aynı şekilde bu yöntemi uygulayarak tamamen kurtulmanız mümkündür.

 • Gaz Yağı Kullanımı
 • Gaz yağı geçmiş zamandan bu yana reçine lekesinden kurtulmak için kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Araba reçine lekesi çıkarmak için aşağıdaki adımları takip ederek gaz yağını nasıl kullanacağınıza bakabilirsiniz.

  • Ağaçlardan gelen reçinelerden ve çam sakızı sorunların kurtulmak adına arabanın dış yüzeyi kuru olmalıdır.
  • Gaz yağı araçların dış kısmında oluşan ve döşeme kısımlarında oluşan lekelerden kurtulmaya olanak sağlar.
  • Tek yapılması gereken şey gaz yağı ve yumuşak bir bez kullanımı yapmaktır.
  • Yumuşak bezin üstüne gaz yağından belli bir miktar dökülür.
  • Ardından leke olan alan bu bez yardımıyla ovulur.

Zararlı bir kimyasal olan gaz yağını kullanırken oldukça dikkatli ve ürün talimatlarına uyarak temizlik işlemini gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmamakta fayda vardır. Eğer siz de hem vaktinizden tasarruf etmek hem de kaliteli bir temizlik hizmeti almak istiyorsanız Auto King rehberliğinde kolay ve hızlı bir şekilde araba temizliği randevusu alabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları