Auto King

Arabanın Geri Vites Lambası Yanmıyor

Arabanın Geri Vites Lambası Yanmıyor

Otomobillerin güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayan birçok unsur vardır. Çeşitli elektronik ve mekanik aksamlar elanlı çalışarak aracın içindeki yolcu ve sürücülerin konforunu ve güvenliğini sağlar. En küçük parçasından en büyük aksamına kadar aracı oluşturan tüm bu unsurlar kritik öneme sahiptir. Araçtaki herhangi bir şekilde arızalanması çeşitli açılardan tehlike arz edebilir. Bu nedenle aracın genel durumuna ilişkin bilgiye sahip olmak önemlidir.

Otomobillerde aracın geri geri gitmesini sağlayan geri vites aynı zamanda aracın arkasında bulunan geri vites lambasının yanmasını tetikler. Geri vites müşürü sayesinde araçlar geri viteste iken geri geri gitmeye başladığında arkada lamba yanar. Yanan bu lambaya geri vites lambası denir. Geri vites lambası aracın manevrasına dair diğer araç ve yayalara işaret verir. Bu nedenle geri vites lambasının düzgün bir şekilde çalışması güvenlik açısından oldukça önemlidir.

Geri Vites Müşürü Arızası

Söz konusu otomobilin geri vitese takılmış olmasına rağmen geri vites lambası yanmıyorsa bunun çeşitli nedenleri olabilir. En yaygın sebep geri vites müşürünün arızalanmasıdır. Geri vites müşürü arızalı ise veya aşınmalar söz konusu ise geri  lambası yanmaz. Kesik kesik veya kısık bir şekilde yanan geri vites lambası için müşür arızası sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Geri vites ürünün arızalanması durumunda geri vites lambasını sönmemesi de mümkündür. Bu durum geri vites müşürünün kısa devre yaptığını gösterir. Böyle bir durumda “Geri vites müşürü arızası nasıl anlaşılır?” sorusu gündeme gelir. Geri vites ışığı yanmıyor ise bu durumun en sık karşılaşılan nedenlerinden bir tanesi de geri vites lambasının patlamış olması olabilir. Arabanın geri vites lambası yanmıyor ise yarı otomatik tam otomatik araç farkı olmaksızın lamba kontrol edilebilir.

İkinci el araçlarda ilk bakışta fark edilemeyecek kimi kusurlar oto ekspertiz hizmetleri ile ortaya konabilir. Otomobillerde ortaya çıkabilecek herhangi bir arızalanma veya hasar durumu söz konusu ise bu durum aracın ikinci söz konusu ikinci el aracın pazarlık sürecinde etkilidir. Oto ekspertiz hizmetleri ile söz konusu aracın satın alma kararı dahil gözden geçirilebilir. İkinci el araç satıcısının birikimini korumak, alıcının da ilerleyen süreçlerde ortaya çıkabilecek maliyetlerden kurtulmasını sağlamak amacıyla alanında uzman kişilerin sunduğu oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak önemlidir. Auto King Oto Ekspertiz satın almak istediğiniz aracın geçmişine dair detaylı bilgileri objektif bir şekilde ortaya koyar. Aracın geri vites lambasından, vites sistemine oradan da şanzıman arızası nasıl anlaşılır sorusu dahil tüm detaylar ve sorular ekspertiz raporları ile ortaya konur. Auto King Oto Ekspertiz tarafından sunulan kaliteli ve güvenilir hizmetleri ulaşmak için yapmanız gereken tek şey en yakın oto ekspertiz noktamızı keşfetmek. Ardından dilediğiniz gün ve saati için oto ekspertiz randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları