Auto King

Araç Değer Kaybı Şartları

Araç Değer Kaybı Şartları

Son yıllarda sıklıkla merak edilen konuların başında araç değer kaybı şartları gelmektedir. Kaza yapan araç sahipleri araçlarını yaptırdıktan sonra satmak isteyebilir. Böyle durumlarda söz konusu kaza nedeniyle aracın değerinde düşüş söz konusu olabilir. Aracın kaza nedeniyle değerinde bir düşüş söz konusu olduğunda eğer tamamen karşı taraf hatalıysa bu zararın tazmini yapılabilmektedir. Araç değer kaybı için yapılması gerekenler hakkında bilgiye sahip olmak ve mağdur olmadan işlemleri gerçekleştirerek aracın değer kaybına ilişkin prosedürlerin bilinmesi gerekir. Araç sahiplerinin araçlarının değerini korumalarına imkan veren bu uygulamanın şartlarını bilmek önemlidir.

Araç Değer Kaybı Şartları Nelerdir?

Araç değer kaybı alabilmek için bilinmesi gereken bazı temel noktalar vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Söz konusu kazanın üzerinden iki yıldan fazla geçmiş olmaması,
  • Kazanın iki taraflı olması ve kazada %100 kusurlu olunmaması,
  • Onarılmış olan parçaların daha önce işlemden geçmemiş olması,
  • Aracın onarılabilir durumda olması yani pert olmaması

Aracın geçirdiği kaza sonucunda onarılan parçaların olması onun ikinci el piyasalarındaki satış değeri üzerinde olumsuz etkiye sahiptir. Satışı zor olan aracın sahibi karşı tarafın kusurlu olduğu hasarlar nedeniyle araç değer kaybı alabilir.

Araç değer kaybına ilişkin bilgiyi ortaya koyabilmek için en etkili ve güvenilir yol araç değer kaybı ekspertiz raporu almaktır. Yapılacak olan oto ekspertiz hizmetlerinin güvenilirliği oldukça önemlidir. Auto King Oto Ekspertiz 3 ay ve 5000 km garantili oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır. Böylece yapılacak kontrollerin açık net ve doğruluğu adeta tescillenmektedir. TSE Belgeli ekspertiz raporları ile ikinci el araç alım satım işlemlerini noterlerde güvenle ve kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Auto King Oto Ekspertiz söz konusu araç için alınacak oto ekspertiz raporuna ek olarak 1 yıl boyunca geçerli Çekici ve Yol Yardım hizmetleri de sunmaktadır. Auto King Oto Ekspertiz tarafından verilen kaliteli ve güvenilir hizmetler sayesinde daha önce kazası olan ve onarılmış parçaları bulunan aracınız için ekspertiz yaptırarak sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuruda bulunabilirsiniz. Araç değer kaybı ekspertiz raporu ücreti hakkında bilgi alabilmek ve ayrıcalıklı Auto King Oto Ekspertiz  hizmetlerinden faydalanabilmek için daha fazla zaman kaybetmeyin. Oto ekspertiz randevusu ile size uygun gün ve saatte hizmete hazırız.

Benzer Blog Yazıları