Auto King

Araç Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Araç Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Aracın orjinal boyasına seramik kaplama uygulanmaktadır. Aynı zamanda ikinci bir katman oluşturarak aracın orijinal boyasının zarar görmemesi amaçlanır. Yüzey gözeneklerinin en derin noktalarına nüfuz eder. Böylece arabanın boyası üzerinde bir kalkan görevi görür. Seramik kaplama, sırdan farklı olarak parlaklık ve daha uzun süreli koruma sağlar. Nanoteknoloji ile üretilmiş aracın yüzeyini koruyan bir maddedir. Diğer cila ürünleri de aynı teknik kullanılarak yapılır. Bununla birlikte, büyük miktarda cam içerir. Ayrıca seramik kaplamalar kadar kuvvetli değildir. Seramik kaplama nasıl yapılmaktadır?

Seramik kaplama yapılmalı mıdır? Seramik kaplamalar fiziksel ve kimyasal özelliklerinden dolayı dökülme, paslanma, çatlama, sararma, ve soyulma yapmamaktadır. Daha fazla yenileme ve işleme gerek kalmadan araç yüzeylerini korur. Kir ve suyu iter. Ayrıca temizliği kolay hale getirir. Öncelikle aracınıza zarar veren dış etkenlere karşı koruma sağlar. Aynı zamanda zaman içinde zamanda geriye gitmesini de engellemeyi amaçlıyor.

Araç Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Oto seramik kaplama nasıl yapılır? Seramik Kaplama uygulaması işlemi yapan firmalara göre biraz farklılık gösterebilir ancak uygulanan temel adımlar aynıdır. Boya koruması için seramik kaplama, otomotiv yüzeylerini temizlemek, korumak ve parlatmak için kullanılan geleneksel yöntemlerden biridir. Oto seramik kaplamalar iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Ancak bu süreçler birbirini tamamlar. Arabaya seramik nasıl yapılır? Paint Protector, otomobil yüzeylerini seramik kaplamaya hazırlar ve plastik, katran ve çizikleri giderir. Bunu, pürüzlü yüzeyleri gideren bir boya koruma işlemi olmadan yaparsanız, istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Bu yüzden boyama işlemine başlamadan önce arabayı yıkamalısınız. Seramik kaplama işleminin pürüzlülüğü, asfalt taşı, çimento lekesi vb. Temizleme kili temizlik için yapılmıştır. Bu standart yıkama ile yapılamaz. Sonuç olarak, araç yüzeyi mükemmel bir şekilde pürüzsüz hale gelir.

Araç yüzeyinin detaylı temizliği, gövde boyasının parlatılması ve düşük hıza duyarlı bir yapıştırma işlemi ile gerçekleştirilir. Otomobilin orijinal parlaklığını geri kazandırmak için cilalama kapalı ve iyi aydınlatılmış bir ortamda yapılmalıdır. Daha sonra 0 dakika sonra yüzey mikrofiber bez ile dikkatlice parlatılmalıdır. Aynı zamanda bu işlemlerin yapıldığı ortamın sıcaklığı 10 ile 25 derece arasında olmalıdır. Ayrıca seramik kaplama 20 dakikada kuruyacaktır. Ardından, 2 saat sonra medya kullanıma hazırdır.

Seramik Kaplamanın Dayanıklılığı Ne Kadar Sürer?

Seramik kaplamaların kullanım ömrü çevresel faktörlerden etkilenmez. Yani kuş pisliği ve yağmur çamuru seramik kaplamaya zarar vermez veya kullanım ömrünü kısaltmaz. Bir seramik kaplamanın ömrü büyük ölçüde kullanılan malzemenin ömrü ve üretim kalitesi ile orantılıdır. Ayrıca çok yüksek kaliteli bir ürün için çok uzun bir garanti alabilirsiniz. Ancak geleneksel ürünlerden yapılan seramik kaplamaların kullanım ömrü 2 yıldan fazla değildir. Aracınızı uzun yıllar kusursuz bir şekilde görmek ve kullanmak istiyorsanız, işini bilen bir profesyonele seramik kaplama yaptırmalısınız.

Seramik Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

Bazı küçük dezavantajlara rağmen, seçici araç sahipleri arasında oldukça popülerdir. Sağladığı avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Su alkali (su geçirmez)
  • Çamura ve kire dayanıklı (sadece kayma)
  • UV/oksidasyon/pasa dayanıklı
  • Dayanıklılığı artırır

Seramik kaplama randevusu için sitemizi ziyaret edebilir ve basit işlemler sonucu araca seramik kaplama yaptırabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları