Auto King

Cam Filmi Nasıl Sökülür?

Cam Filmi Nasıl Sökülür?

Araçlarda cam filmi kullanımının yasaklanmasının ardından insanlar tamirhanelere akın etmeye başladı. Araç sahipleri izolasyon filmi olmadan araca uygulanan cezaları yemek istemiyor, peki izolasyon filmi nasıl çıkarılacak acaba? ve “windows film çıkarma yöntemi” aramaya başladı. Tamirhaneye gitmeden izolasyonu kolayca sökmek isteyen sakinler büyük bir merakla araştırmalarına devam etti. Peki cam filmi nasıl sökülür?

Yalıtım filmini çıkarmak için önce yalıtım filmi, yalıtım filminin kenarından soyulur. Yapıştırılan film çok yapışkan değilse, gerekirse bir bıçak veya keskin bir alet kullanılarak film çıkarılan kısımdan yavaş ve dikkatli bir şekilde çıkarılır.

Cam filmi kurumuşsa, çok sıkışmışsa ve çıkarılamıyorsa, takılı cam filmi ısıtılmalı ve yumuşatılmalıdır. Kurumuş cam filmi nasıl sökülür diye soruyorsanız, bu işlem için saç kurutma makinesi kullanılabilir. Film ısıtılır ve bir saç kurutma makinesi ile yumuşatılır. Daha sonra yumuşatılmış cam filmi dikkatlice çıkarılır. Öte yandan, inatçı filmleri çıkarmak için bir otoklav kullanılabilir. Otoklavla yumuşatılan yalıtım filmi kolayca çıkarılabilir.

Arka camdaki filmini sökmek daha zor bir iştir. Ön cam filmi sökme buna oranla daha kolay denilebilir. Direncin zarar görmemesi için arka camdaki izolasyon filmi çıkarılırken önce arka cam silinmeli ve temizlenmelidir. Daha sonra camı kapatacak şekilde koyu renkli bir çöp torbası kesilir ve kesilen çöp torbası parçası ile arka camın tamamı kapatılır. Daha sonra aynı şekilde içeriden cam çöp poşeti tabakası ile kaplanır. Kaplama işlemi tamamlandıktan sonra filmin her iki tarafına 1/3 oranında amonyak içeren su püskürtülür ve alttaki torba cama yapıştırılır. Son olarak araba güneşte bırakılır ve 3 saat beklenir, ardından yumuşayan ve ısınan film dirence zarar vermeden araba cam filmi kolayca çıkarılabilir.

Araç cam filmi sökme işleminden sonra camlar sabunlu suyla silinmeli ve temizlenmelidir. Cam üzerinde tutkal kalıntısı kalırsa keskin bir aletle kazınmalıdır.

Peki izolasyon filmi aseton ile nasıl çıkartılır? Araba camı veya amonyak dışında herhangi bir cam üzerindeki filmi çıkarmak için birçok malzeme kullanılabilir. Bu malzemelerden biri asetondur. Aracın cam filmini sökerken yapışkan bir kalıntı kalmaması için film ve bağlayıcısının çözülmesi gerekir. Bu işlem için sıcak su ve hava tabancası dahil her türlü malzemeyi kullanabilirsiniz.

Tabii ki sadece filmin çıkarılması değil, bu filden kalan çıkartmaları çıkarmak da ayrı bir iştir. Yalıtım filmi yapıştırıcısını temizlemek isterseniz, bunu mat, keskin olmayan bir jiletle yapabilirsiniz. Jilet kullanırken camda çizik oluşturmamaya dikkat etmeli, otomotiv cam filmi uyguluyorsanız camın köpük kesici kısımlarını kesmemelisiniz.

Filmi çıkardınız ve yapışkan kaldı diyorsanız ve yapışkan bir parça değil bir bütün ise, önce eritmeyi deneyebilirsiniz. Aksi takdirde, bu yapıştırıcıyı kazımaya çalışırsanız, camı veya kendinizi kesebilirsiniz.

Cam filmi randevusu ve kaput koruma filmi için sitemizi ziyaret edebilir ve kolaylıkla randevu alabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları