Auto King

Direksiyon Boşluğu Neden Olur?

Direksiyon Boşluğu Neden Olur?

Otomobillerde bir takım mekanizmalar hayati öneme sahiptir. Aracın tekerlekleri ile doğrudan ilişkisini kuran, araca yön veren en önemli aksam direksiyondur. Araç direksiyon sisteminin düzgün bir şekilde çalışması ve tekerleklere doğru bir şekilde komut iletebilmesi önemlidir. Ancak kimi zaman direksiyonun bu eşgüdümü sağlayamadığı durumlar söz konusu olabilir. Direksiyonlar ve tekerleklerin hizalamasının düzgün olmaması, direksiyon kutusunun gevşemiş olması, rot uçlarının ve direksiyon kaliperinin aşınması bahsettiğimiz direksiyon boşluğun neden olur.

Direksiyonda Boşluk Neden Olur?

Direksiyon boşluğunun fazla olması aracın sürüş konforu da etkiler. Bu nedenle araç sahipleri direksiyon boşluğunun fazlalaşmasına neden olur diye merak etmektedir. En temelde bu durumun üç sebebi vardır.

  • Direksiyon kutusu
  • Aşınmış bağlantılar
  • Süspansiyon sistemi

Eğer ikinci el araç satın almaya karar verdiyseniz araç alırken bilinmesi gerekenler konusuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle direksiyon neden sertleşir, direksiyonda boşluk neden olur veya direksiyon neden oynar gibi soruların cevaplarını alanında uzman kişiler tarafından verilmesi gerekmektedir.

Söz konusu aracın genel durumuna ilişkin her bir bilgi o araçla ilgili satın alma kararını veya fiyat pazarlığını etkileyebilir. Alıcılar açısından aracın gerçek değerini bilmek önem taşımaktadır. Öte yandan ikinci el araç satıcıları açısından birikimlerini korumak ve aracı piyasa değerinin altına düşmeden satmak önemlidir. Bu nedenle her iki tarafın çıkarlarını gözetmek açısından oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak gerekir. Oto ekspertiz ile aracın gerçek değerine ilişkin bilgilere sahip olmak mümkündür. Aracın her bir detayı uzman gözler tarafından teknolojik ekipmanlarla incelenerek tarafsız ve güvenilir oto ekspertiz raporu oluşturulur. Oto ekspertiz raporunda nelere bakılır konusunda bilgi sahibi olmak oldukça faydalıdır. Auto King Oto Ekspertiz güvencesi ile yüksek teknoloji standartlarında verilen oto ekspertiz hizmetleri ile söz konusu ikinci el aracın hem geçmişte bir kazasının olup olmadığı hem de gelecekte arızalanma ihtimali olan parçasının olup olmadığı detaylı bir şekilde raporlanmaktadır. Auto King Oto Ekspertiz kalite güvencesi ile sahip olabileceğiniz garantili oto ekspertiz raporu ile noterlerde ikinci el alım satım işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Araba ekspertiz alanında sunulan hizmetin deneyimli kişilerce müşterilere ulaştırılması önemlidir. Uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübesi ile sektöründe öncü olan Auto King Oto Ekspertiz kalitesinden faydalanmak için en yakın oto ekspertiz noktamızı keşfedebilirsiniz. Zaman kaybetmeden sizin için en uygun gün ve saat için Autoking oto ekspertiz randevusunu hemen oluşturur.

Benzer Blog Yazıları