Auto King

Ekspertiz Motor Yüzdesi Kaç Olmalı?

Ekspertiz Motor Yüzdesi Kaç Olmalı?

Oto ekspertiz hizmetleri özellikle gün geçtikçe hareketlenen 2. el piyasası için vazgeçilmez bir hizmet olarak yerini her geçen gün sağlamlaştırmaktadır. Alıcı ve satıcıların fiyat belirleme süreçlerini kolaylaştıran ve karşılıklı güven ilişkisinin korunmasını sağlayan oto ekspertiz hizmetlerinin kalitesi oldukça önemlidir. Özellikle oto ekspertizin yapıldığı bayilerin tse belgeli oto ekspertiz bayisi olması, incelemeleri yapacak ekibin alanında uzman eğitime sahip olmaları çok önemlidir. Böylece garantili oto ekspertiz raporları ile güvenle 2. el araç alım satım işlemleri güvenilir, kolay ve hızlıca yapılabilmektedir.

Oto ekspertiz hizmetlerinde aracın her bir parçasının titizlikle incelenmesi çok önemlidir. Aracın herhangi bir yerindeki sorun aracın değerini doğrudan etkiler. Bununla birlikte aracın kimi aksamları onun adeta kalbi gibidir. Motor ve kaporta gibi kısımların hasarlı olması durumunda aracın değerini doğrudan etkileyecek olan aksamların ekspertiz işlemleri oldukça önemlidir. Özellikle aracın motorunun detaylı bir şekilde incelenmesi ve herhangi bir sorunun oto ekspertiz raporunda yer alması oldukça önemlidir.

Ekspertiz Raporu Motor Yüzdeleri

2.El araç alım satım işlemlerinde oto ekspertiz hizmeti tercih edenlerin en çok merak ettikleri konulardan biri de expertizde motor yüzdesi hakkında detaylı bilgilerdir. Oto ekspertiz motor yüzdesi hesaplanırken kimi değerler göz önünde bulundurulmaktadır. Sıklıkla merak edilen konulardan biri olan motor yüzdesi genel olarak motor performansının test edildiği işlemler sırasında belirlenmektedir. Yapılan performans testleri sonucunda motorun kullanım durumuna da bağlı olarak motor yüzde değerleri değişebilmektedir.

Ekspertiz Raporunda Motor Yüzdesi Normalde Kaç Olmalı?

Oto ekspertiz hizmetlerinde özellikle ikinci el araçlarda motorun beygir gücü denen hp gücünün ölçülmesidir. Test aşamasında ortaya çıkan veri, aracın fabrikadan çıktığı zamandaki verileri ile karşılaştırılır. Bu verilerle elde edilen sonuçlar ortalama 80-85 hp olarak ölçülmektedir.

Motor Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz hizmetlerinde alım ve satım işlemlerine konu olan aracın yalnızca motor ekspertize ihtiyaç duyulduğunda Auto King Motor Ekspertiz ile hizmete hazırdır. Üstün teknolojik araçlar ile donattığı profesyonel ekibi ile motor ekspertizinde güvenilir raporlar sunan Auto King ile aracın motoruna ilişkin detaylı bilgilere hakim olmak mümkün. Auto King Oto Ekspertiz hizmeti ile aracın; oto motor mekaniği ve motor yağ sistemleri kontrolü, şanzıman kontrolü, aracın altının lift üzerinde kontrolü, obd ile aracın beyin kontrol işlemleri yapılmaktadır.

Motor ekspertiz hizmetleri tse kalite belgesine sahip Auto King Oto Ekspertiz bayilerinde alanında uzman kişiler tarafından sunulmaktadır. Auto King Oto Ekspertiz tarafından üstün hizmet anlayışı ile sunulan oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak için tek yapmanız gereken online randevu sistemi üzerinden size uygun olan gün ve saat için randevunuzu oluşturmak. Oto ekspertiz online randevu sistemi üzerinden size en yakın oto ekspertiz bayisinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları