Auto King

Hatchback Araba Modelleri 

Hatchback Araba Modelleri 

Araçlar saymakla bitmeyecek kadar fazla özelliklere ve kategorilere sahiplerdir. Bu kategorilerden birisi de hatchback yani kısaltmasıyla HB arabalar olarak karşımıza çıkıyor. Araç alırken bilinmesi gerekenler arasında HB arabalar ve diğerleri ile farklarını da bilmekte fayda vardır. Hatchback model arabaları tanımlayacak olursak, bagaj uzantısı olmayan, yuvarlak hatlı ve sportif olmalarından bahsedebiliriz. Ayrıca yolcu kapasitesinin dörtten fazla olduğunu ve kapı sayısının 3 ile 5 arasında değiştiğini de bilmekte fayda vardır. Eğer siz de hatchback araçlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız Autoking Oto Ekspertiz’den dilediğiniz yardımı alabilirsiniz. Ayrıca yeni sahibi olacağınız araç ister hatchback model olsun ister başka model tüm araçlarınız için Autoking Oto Ekspertiz’den ekspertiz hizmeti almanız mümkündür. Mekanik ekspertiz, motor ekspertiz ve daha birçok teknik yardım için gönlünüz rahat bir şekilde Autoking Oto Ekspertiz’i tercih edebilirsiniz.

Hatchback Araba Modellerinin Diğerlerinden Farkı Nedir?

 • Hatchback araçlar, diğer araçlara kıyasla daha geniş bagaj kapasitesine sahip olmaları ile öne çıkarlar. Bazı HB model araçlarda arka koltuklar tamamen yatırılabilir ve bu sayede diğer araç modellerine göre daha fazla bagaj kapasitesine sahip olabilirler.
 • Araç boylarının sedan modellere göre daha kısa olması sayesinde kalabalık şehir trafiğinde ve park etme konusunda sürücüye büyük kolaylık sağlamaktadır.
 • Hatchback model araçlar yakıt tasarrufunda diğer araçlara göre çok daha avantajlıdır. Durumun böyle olması sayesinde birçok sürücü tarafından tercih edilir.
 • Her ne kadar sedan araç modelleri yol tutuşunda daha ağır olmaları sebebi ile avantaj gösterse de HB araç modelleri virajlı yollarda sürücüye daha fazla kolaylık sağlar.

Hatchback Araba Modelleri

Hatchback terimi, bagaj kapağı ve arka camı birleşik olan küçük araçlara verilen bir terimdir. Sedan araç modellerinde genellikle bagaj kapağı arka camın altında bulunmaktadır. Fakat hatchback modellerde bu bagaj kapağı ve arka cam birleşik olduğu için fazladan bir kapı bulunmaktadır ve bu durum araç sahiplerine büyük bir kolaylık sağlar. Araç tasarımının bu şekilde olmasından dolayı kapı sayısı genelde 3 ile 5 arasında değişiklik göstermektedir. En iyi hatchback arabalar ve otomatik hatchback araba modellerini aşağıdaki gibi sizler için sıraladık:

 • Renault Clio
 • Volkswagen Polo
 • Seat Leon
 • Hyundai i20
 • Volkswagen Golf
 • Honda Civic
 • Audi A3

Ayrıca yakın zamanda bir ekspertiz hizmeti almayı düşünüyorsanız ve ekspertizde ekspertizde her şey çıkar mı sorusu kafanızı karıştırıyorsa, bu tarz sorularınızın cevabını Autoking Oto Ekspertiz’de en güvenilir şekilde bulabilirsiniz. Websitemiz üzerinden oto ekspertiz randevusu oluşturabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları