Auto King

Kriko Ne İşe Yarar?

Kriko Ne İşe Yarar?

Trafikte geçirilen zaman her geçen gün artmaktadır. Bu durumda çeşitli sorunların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Ortaya çıkan herhangi bir sorunda o soruna hemen müdahale edilmesi önemlidir. Araçta bir sorun olduğunda gerekli müdahalenin yapılması gerekmektedir. Bu müdahaleler sorunun kaynağı ile ilişkili olarak kimi zaman aracın yukarı kaldırılması ve alttan müdahalesi ile çözümü gerekli gerekebilir. Böyle durumlarda sıklıkla kullanılan araçlardan bir tanesi krikodur.

Kriko Nedir?

Kriko ağır tonajlı yükleri kaldırmak için kullanılan bir alettir. Elle kaldırılması mümkün olmayan yükleri taşımak için kullanılan basit bir mekanik sistemdir. Kriko genellikle araba lastiği değiştirmek için kullanılır. Araç krikosu kullanımı basit bir sistemdir. Tamircilerde de sıklıkla kullanılan araba krikosu aracın alttan müdahalesini kolaylaştırmaktadır.

Kriko Nasıl Çalışır?

Kriko basit ancak kullanışlı bir mekanizmaya sahiptir. Bir kol yardımıyla aşağı doğru itildiğinde krikonun üst tarafındaki piston yukarı doğru kalkar. Krikonun içerisinde yer alan düşük ve yüksek basınçlı sıvılar sayesinde pistonu yukarı taşıyarak kaldırır. Böylece kriko sayesinde aracın lastiği veya alt kısmında gerekli olan bir işlemi kolaylıkla yapmak mümkündür. Araba krikosu ihtiyaç halinde araçta bulunduğu zaman sürücülere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hem sıfır hem de ikinci el otomobillerde oto ekspertiz hizmeti önemlidir. Özellikle de ikinci el araçlarda aracın geçmişinde bir sorun olup olmadığı net bir şekilde ortaya koymak kritiktir. Öte yandan aracın gözle görünmeyen herhangi bir sorun olup olmadığı veya yakın zamanda arızalanma ihtimali olan bir parçasının olup olmadığı satın alma kararını ve hatta pazarlığı etkileyen bir meseledir. Alıcı ve satıcı arasında şüpheye yer vermeksizin ortak bir zeminde anlaşma yapabilmek için oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak önemlidir. Bu nedenle araç ekspertiz raporunda nelere bakılır sorusu önem taşımaktadır. Güvenilir oto ekspertiz hizmetleri sayesinde sahip olacağınız araba ekspertiz raporu ile aracın durumunu ilişkin detaylı, net, objektif ve açık bilgilere ulaşmanız mümkündür. Auto King Oto Ekspertiz söz konusu ikinci el aracın güvenli bir şekilde alım satımının yapılmasına zemin hazırlar. Sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetlerle adından sıklıkla söz ettiren Auto King Oto Ekspertiz TSE belgeli ekspertiz hizmeti sunar. Kalitesi ve güvenilirliği adeta tescillenmiş anlamına gelen TSE belgeli ekspertiz raporu ile noterlerde güvenle ikinci el alım satım işlemi yapmak mümkündür. Garantili oto ekspertiz hizmetleri ile Auto King Oto Ekspertiz ayrıcalıklı hizmetler sunar. Günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde oto ekspertiz noktalarına gelmek için Zamanınız yoksa Auto King Oto Ekspertiz mobil ekspertiz hizmetleri ile ihtiyaçlarınızı karşılık vermektedir. Sizde zaman kaybetmeden en yakın araç test merkezlerimizden veya mobil ekspertiz hizmetlerinden Autoking ekspertiz randevusu alabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları