Auto King

Lokal Boya Ne Demek?

Lokal Boya Ne Demek?

Kullandığımız araçlar günlük hayatımızda çeşitli sebeplerden ötürü hasar alabilir ve onarım gerektirebilir. Bazı hasarlar yüzeysel olup ekstra bir işlem gerektirmezken bazıları çok ciddi müdahaleler gerektirir. Sık karşılaşılan hasarlardan biri park durumundaki araçların sürtünmesi sonucu araç yüzeyindeki boyaların sökülmesidir. Boya dökülmesi araç için herhangi bir ciddiyet gerektirmemesine rağmen hem estetik anlamda sürücüler için rahatsızlık yaratır hem de uzun vadede işlem görmeyen boya sökülmelerinin iyice büyümesine sebep olur. Bu noktada da sürücüler lokal boya çeşitlerinden faydalanabilir. Peki lokal boya nedir? Lokal boya nasıl yapılır? Lokal boya arabanın değerini düşürür mü?

Araçta Lokal Boya Ne Demek?

Lokal boya araçlarda yalnızca işlem görülmesi gereken bölgelerin boyanıp aracın geri kalan kısımlarına dokunulmaması anlamına gelir. Lokal boya işlemlerinde araçların hasar alan veya çeşitli sebeplerden ötürü rengi bozulan araç bölgelerinin boyanması işlemidir.

Lokal Boya Nasıl Yapılır?

Aracın boyasının hasar aldığı bölümler lokal boya müdahalesi aracılığıyla giderilebiliyorsa yapılması gereken işlemler oldukça basittir. Bu durumda lokal boya işlemi yetkili servisler tarafından gerekli prosedürler uygulanarak gerçekleştirilebilir. Eğer lokal boya işlemi uzman ve tecrübeli insanlar tarafından değil de deneyimsiz ve bilgisiz kişiler tarafından gerçekleştirilirse uygulanan lokal boya araçta çeşitli hasarlara ve estetik olmayan görüntülere sebep olabilir. Bunun sonucunda aracın değeri düşebilir. Bu sebeple karşılaşılan herhangi bir boya problemi sonucunda lokal boya ihtiyacı oluşan araçlar için yetkili servislere başvurmak yapılması gereken ilk işlemdir. Yetkili servislerde uzman teknisyenler aracı ve araçta meydana gelen boya kaynaklı hasarları inceleyerek aracın modeline ve hasara uygun çözüm ve işlemleri detaylı bir şekilde gerçekleştirebilir.

Lokal Boya Nasıl Anlaşılır?

Çeşitli teknolojik aletler sayesinde araçların üzerindeki boya cinsini, kalınlığını ve kalitesini ölçmek günümüzde oldukça kolaydır. Yetkili servislerde de lokal boya işlemi gerçekleştirilmeden önce araca en uygun boyanın seçilmesi bu aletler sayesinde gerçekleştirilir. Lokal boya işleminden geçmiş bir aracı ilk bakışta fark etmek mümkün olmayabilir. Ancak otomobiller konusunda uzman bilgiye sahip kişiler tarafından lokal boya işlemi kolaylıkla fark edilebilir. Bu sebeple aracınızı ileride satmayı düşünüyorsanız lokal boya gibi yüzeysel bir işlemi bile uzmanlar aracılığıyla gerçekleştirmeniz en doğrusu olacaktır.

Lokal Boya Aracın Değerini Düşürür mü?

Lokal boya uygulandığı bölgenin büyüklüğüne ve uygulanma şekline göre aracın değerini düşürebilir. Genellikle çok küçük bir bölgeye uzmanlar aracılığıyla uygulanan lokal boya aracın değerini pek fazla düşürmez. Ancak deneyimsiz biri tarafından veya büyük bir hasar bölgesine gerçekleştirilirse lokal boya aracınızın değerini büyük ölçüde düşürebilir ve satım işlemleri sırasında sizi mağdur edebilir. Bu sebeple lokal boya ihtiyacı olan araçlarınız için güvenilir destek almak istiyorsanız Auto King randevusu alabilir ve mini onarım işlemlerini gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları