Auto King

Şase Hasar Sorgulama - Araç Şasi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şase Hasar Sorgulama - Araç Şasi Sorgulama Nasıl Yapılır?

İkinci el araç alıcı ve satıcıları arasındaki güven ilişkisini destekleyecek işlemlerin başında oto ekspertiz hizmetleri gelmektedir. Aracın geçmişindeki her bir detay, bir kazasının olup olmadığı veya kazası olmuşsa değişen bir parçasının olup olmadığı gibi unsurlar söz konusu aracın değerini belirlemektedir. Oto ekspertiz bu detaylara ilişkin bilgileri objektif, açık ve anlaşılır bir şekilde ortaya koymakla kalmaz Auto King Oto Ekspertiz farkıyla alınan hizmetler aynı zamanda yakın zamanda sorun çıkarma ihtimali olan parçalara ait bilgiyi de ortaya koyar.

Araç Şasi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aracın geçmişinde bir kazası olmuşsa bu durum kayıt altında tutulmaktadır. Söz konusu aracın plakası değişmiş olsa dair aracın adeta seri numarasını ifade eden şasi numarası aynı kalır. Şasi numarası üzerinden yapılan sorgulamalarda aracın geçmişinde geçirdiği kaza, kazanın tutanağı ve poliçe gibi bilgiler kolaylıkla erişilebilir olur. Özellikle 2. el araçlarda hasar kaydının gözden geçirilmesi çok önemli bir konudur. Şase numarası sorgulama işlemlerinde almak istediğiniz aracın geçmişine dair detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak da bilinen tramer kaydı sorgulama işlemleri ile de aracın geçmişine dair detayları öğrenmeniz mümkündür. Bu sayede aracın tüm sigorta bilgileri kayıt altında tutulmakta ve 2. el araç alıcılarının işlemlerini güvenle yapması sağlanmaktadır. Güvenilir oto ekspertiz raporu sunan Auto King Oto Ekspertiz ile her ihtiyacınıza uygun oto ekspertiz paketleri ile kaliteli ve güvenilir hizmet alabilirsiniz. Online oto ekspertiz randevusu oluşturmak için hemen tıklayın.

Araç Şasi Öğrenme

Peki “Şase numarası nedir?”. Genel olarak araçların sürücü tarafındaki camında yer alabilen küçük bir etkilet veya plaka da yazan numaraya şase numarası denir. Arabanın şase numarası nerede yazar? Her araçta şase numarası farklı bir yerde yazıyor olabilir. Bu numara aracın kendine özel seri numarası gibidir. Aracın plakasının değiştiği durumlarda dahi şase numarası değişmez. Böylece şaseden hasar sorgulama işlemleri yapılabilir. Araç ekspertiz hizmetlerinde bu bilgiler sizin için detaylı bir şekilde incelenerek rapor haline getirilir.

İkinci el araç alım satım işlemlerinin artması ve gelişen teknoloji sayesinde bu bilgilere ulaşmak eskisinden daha kolaydır. Bununla birlikte çeşitli platformlarda şaseden araç sorgulama işlemleri alıcıların kendisi tarafından da yapılabilir. Yapacağınız sorgulama işlemleri ile hasar geçmişi ilgili detayları telefon mail vb. yollardan elde etmeniz mümkündür.

Şaseden Parça Sorgulama

İkinci el bir araç satın aldığınızda veya herhangi bir sebeple parça değişimine ihtiyaç duyduğunuzda yukarıda bahsettiğimiz gibi aracın adeta kimlik numarası olan şase numarasından faydalanabilirsiniz. Şase numarası ile parça sorgulama işlemleri artık kolaylıkla yapılabilmektedir. Peki “Plakadan şasi no nasıl öğrenilir?”. Aracın şasi numarası çeşitli alanlarda yazmaktadır. En kolayı sürücü tarafında yer alması muhtemel bir etiketten şasi numarasını bulmak olacaktır. Ancak plakadan şasi numarası öğrenme de mümkündür. Plakalık bölümden, bagaj alanından veya tekerlek boşluklarından şase numarasını öğrenebilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları