Auto King

Stepne Lastik İle Ne Kadar Gidilir?

Stepne Lastik İle Ne Kadar Gidilir?

Stepne Nedir?

Otomobil sahipleri için araçlarının yakıt tasarrufu, güvenliği ve performansı sürücü ve yolcuların konforu açısından oldukça önemlidir. Herhangi bir arızalanma durumunda araçta yedek lastik olarak stepne lastikleri olur. Bu lastikler zarar gören lastiğin yerine rahatlıkla kullanılabilir. Öte yandan stepne lastikler diğer lastiklere göre biraz daha farklıdır. Bu lastiklerin uzun süre ve yüksek hızda kullanılması önerilmez.

Stepne Lastikle Kaç KM Gidilir?

Lastiklerin kullanım ömrü diğer lastiklere göre bir miktar daha kısadır. Diğer lastikler kadar uzun ömürlü olmayan stepne lastiklerin sürüş güvenliği açısından uzun süreli ve yüksek kilometrede kullanılması önerilmez. Peki bu durumda stepne lastik ile ne kadar gidilir? Stepne lastiklerin 50-80 km arasında geçici olarak kullanılması gerekir. Bu sürenin uzaması veya kısalmasını aracın kullanım şekli ve yol şartları belirler.

Güvenli Bir Sürüş İçin Lastikler Önemli

Lastikler trafikte aracın herhangi bir lastiği zarar gördüğünde kolaylıkla monte edilebilmesi açısından bir miktar küçük ve çok az yer kaplayacak şekilde üretilmiştir. Bu nedenle stepne lastikler normal lastiğin yerini tutmamaktadır. Geçici ve kısa süreli bir çözüm olarak kullanılan stepne lastikler ile belirli bir hızın üzerine çıkmamalı uzun yol mesafe kat edilmemelidir.

Hasar görmüş bir lastikle yola devam etmek tehlikeli ve risklidir. Stepne lastikler yolda kaldığınız zaman adeta kurtarıcı görevi görür.

Aracınızın herhangi bir lastiği arızalandığında stepne lastik ile size en yakın araç test merkezimize gelebilirsiniz. Almaya ve satmaya karar verdiğiniz ikinci el aracın lastik kontrolü dahil tüm genel durumuna ilişkin bilgileri yine Auto King Oto Ekspertiz hizmetleri ile ulaşabilirsiniz. Auto King Oto Ekspertiz uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip olan profesyonel ekibiyle alanında fark yaratan kaliteli hizmet sunar. Yüksek teknoloji ile donattığı araç test merkezleri ile ihtiyaç duyduğunuz güvenilir araç ekspertiz raporuna hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Hem alıcıların hem de satıcıları çıkarlarını gözetmek için en etkili ve kolay yöntem olan oto  ekspertiz hizmetlerini Auto King Oto Ekspertiz güvencesiyle alabilirsiniz. Garantili oto ekspertiz raporuna ulaşmak çok kolay. İkinci el araç piyasası ile ilgilenenler için sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetlerde dikkat çeken Auto King Oto Ekspertiz size en yakın araç ekspertiz noktasında hizmetinizdedir. Oto ekspertiz fiyatları hakkında bilgi almak ve randevunuzu oluşturmak için zaman kaybetmeyin. Oto ekspertiz randevusu ile ekspertiz raporunuza hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları