Auto King

Tramer Kaydı Nasıl Yapılır?

Tramer Kaydı Nasıl Yapılır?

Yeni bir araç sahibi olmadan önce aklımızı kurcalayan sorulardan bir tanesi de tramer kaydının nasıl öğrenileceğidir. Tramer kaydı nasıl öğrenilir sorusundan önce, tramerin ne olduğuna dair daha derin bir bilgi sahibi olalım. Trameri tanımlayacak olursak, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kurumunun kısaltması olduğundan ve araçların her türlü sigorta bilgilerinin detaylı bir şekilde yer aldığı bir veri havuzu olarak bahsedebiliriz. Tramer sistemi sayesinde, yeni sahibi olacağınız araç hakkında sorgulama yapabilir ve tüm sigorta geçmişine dair bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sigorta kadar önemli olan bir diğer faydası ise, aracın geçmiş kaza bilgilerine ulaşabiliyor olmanız ve ağır hasar kaydının bulunup bulunmadığını kolaylıkla sorgulayabiliyor olmanızdır. Tramer sorgulama sayesinde, hiç zahmet etmeden aracın kusur oranı ve poliçe bitiş tarihi gibi detaylarına da kolaylıkla erişebilirsiniz. Yeni bir araç sahibi olmadan önce tramer öğrenme işlemini ihmal etmeden gerçekleştirirseniz, aracın geçmiş bilgileri ve özellikleri hakkında daha derin bir bilgiye sahip olarak, içiniz rahat ve güvenli bir şekilde araç alışverişi yapabilirsiniz.

Tramer Kaydı Nasıl Yapılır?

Müşterilerin en çok merak ettiği sorular arasında, bu tramer sorgulamasının nasıl yapılacağı da yer alıyor. Tramer sorgulaması yapmak için çeşitli yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler arasından en çok tercih edileni SMS veya çağrı yolu ile gerçekleştirilen yöntemlerdir. Tramer sorgulama ikinci el bir araç satın almadan önce, o araç hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, geçmiş kaza kaydını, hasarlı olup olmadığını, değişmiş orijinal parçasının olup olmadığını ve poliçe bilgisini öğrenmek için kesinlikle ihmal edilmemesi gereken hususlar arasında yer alıyor. İkinci el araçlar için güvenilir bir oto ekspertiz hizmeti alabileceğiniz Autoking Oto Ekspertiz’den, tramer sorgulaması için yardım almak da mümkündür. Yeni sahibi olacağınız aracınızın geçmiş bilgilerini öğrenmek ve aracın değerini daha kolay belirlemenizi sağlayacak olan unsurları bilmek için Autoking Oto Ekspertiz’den kaliteli bir şekilde tramer sorgulama hizmeti alabilirsiniz.

SMS İle Tramer Kaydı Sorgulama

Eğer aceleniz varsa ve hızlı bir şekilde plakadan tramer kaydını sorgulamak istiyorsanız SMS yolunu tercih edebilirsiniz. SMS ile plaka aracılığı ile tramer kaydını sorgulamak için, aracınızın plakasını, karakterler arasında boşluk olmayacak şekilde 5664’e SMS yoluyla göndermeniz gerekmektedir. 5664’e plaka bilgilerini gönderdikten sonra, sistem tarafından kısa süre içerisinde araç bilgileri tarafınıza iletilecektir. Bu işlemle birlikte aracın geçmiş hasar kaydına da kolaylıkla ulaşmanız mümkündür. Plaka bilgisi üzerinden veya TSE belgeli ekspertiz Autoking Oto Ekspertiz’in tramer sorgulama hizmetinden faydalanarak, araçta değişen bir parça olup olmadığı hakkında kolaylıkla bilgi sahibi olabilir ve aracı satın almadan önce bir kez daha düşünebilirsiniz.

Neden Autoking Oto Ekspertiz’i Tercih Etmelisiniz ?

İkinci el bir araç sahibi olmadan önce, bir uzman tarafından oto ekspertiz ve diğer kontrol hizmetlerini almakta büyük fayda vardır. Tüm oto servislerinde TSE 13805 hizmet yeterlilik belgesine sahip olan Autoking Oto Ekspertiz’den, aracınızın ihtiyacı olan gerekli oto check up, oto ekspertiz ve tramer sorgulama gibi hizmetleri kolaylıkla ve güven içerisinde alabilirsiniz. Beklememek ve zamanınızdan tasarruf etmek için, aracınızın ihtiyacı olan her türlü hizmetten faydalanabileceğiniz Autoking Oto Ekspertiz’den ekspertiz randevusu oluşturmanız yeterlidir.

Benzer Blog Yazıları