Auto King

Yaz Lastiği Ne Zaman Takılır?

Yaz Lastiği Ne Zaman Takılır?

Otomobillerde mevsim koşullarına uygun lastikler kullanılması birçok açıdan oldukça önemli bir konudur. Özellikle de aracın güvenliği ve konforlu bir sürüş deneyimi için lastiklerin mevsimine uygun olması gereklidir. Mevsimsel koşullar aracın yol lastikleri vesilesiyle yol tutuşu açısından önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Mevsime göre değişkenlik gösterecek şekilde 3 çeşitli lastik olduğunu söylemek mümkündür. Lastikler yaz lastiği, kış lastiği ve 4 mevsim lastikler olarak sınıflandırılmaktadır.

Aracın birçok açıdan güvenli seyrini etkileyen unsurlarının başındaki lastiklerin bakım ve kontrollerini yaptırmak önemlidir. Lastik kontrolü düzenli aralıklarla bu alanda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Lastiklerin durumuna ilişkin profesyonellerin gözünden bilgiye sahip olmak olası risklerin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle de aracın doğru mevsimde doğru lastiklerle değiştirilmesi de belirli kriterler gözetilerek yapılması gereken bir işlemdir. Özellikle de kışlık lastiklerden yazlık lastiğe doğru zamanda geçmek önemlidir. Peki yazlık lastik ne zaman takılır?

Yaz Lastiği Ne Zaman Değiştirilir?

Yaz mevsiminde kışlık lastiklerin kullanımı aracın hem performansını hem de yakıt tasarrufunu etkileyecektir. Yazlık lastiklerin kauçuğunda bulunan kılcal kanalları kış lastiğine göre daha az ve kısadır. Sıcak havalarda aracın asfalt zeminde yol tutuşu açısından elverişli olan yazlık lastiklerin kışın zorlu şartlarında kullanımı riskli hale gelebilmektedir. Bu nedenle günlük sıcaklığın yaklaşık +7 derece olduğu mevsimlerde yazlık lastiğe geçilmesi gerekir. Sıcaklığın daha düşük seviyelerde seyrettiği aylarda ise kışlık lastiğe geçmek önemlidir.

Oto ekspertiz hizmetlerinde güvenilir ve kaliteli hizmet almak çok önemlidir. Böylece satın almak istediğiniz aracın genel durumuna ilişkin bilgilere sahip olmak önemlidir. Oto ekspertiz hizmetleri ile hem söz konusu aracın durumuna ilişkin bilgilere sahip olmak hem de aracın ne gibi donanımlarının olduğunu öğrenmek mümkündür. Bu nedenle araç satın almaya karar verdiğinizde mutlaka oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmalısınız. Size en yakın oto ekspertiz noktasından alacağınız hizmetlerde Auto King Oto Ekspertiz uzmanlığından faydalanabilirsiniz. İhtiyacınız olan hizmetlerin kapsamı oto ekspertiz fiyatlarında belirleyici bir rol oynamaktadır. Auto King Oto Ekspertiz 3 ay ve 5000 km garantili oto ekspertiz hizmetleri ile ihtiyacınız olan ekspertiz raporuna hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Oto ekspertiz raporunu garantili bir şekilde tarafınıza sunan Auto King Oto Ekspertiz ile güvenle araç alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Noterlerde güvenle alım satım işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlayan TSE belgeli ekspertiz raporuna Auto King Oto Ekspertiz avantajları ile ulaşabilirsiniz. Auto King Oto Ekspertiz alanındaki uzmanların sunduğu hizmetlerden yararlanmak için zaman kaybetmeyin. Auto King Oto Ekspertiz randevusu alarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları