Auto King

Ağır Hasar Kayıtlı Araç Alınır Mı?

Ağır Hasar Kayıtlı Araç Alınır Mı?

Araç alım satım işlemlerinde 2. el araç tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Araç alırken özellikle de ikinci el araçlarda aracın geçmişine dair detaylı bilgilere sahip olmak önemlidir. Aracın iç ve dış akşamlarında herhangi bir orijinal parçanın değişmiş olması, hasar görmesi veya tamir edilmesi o aracın değeri üzerinde etkili olabilir. Söz konusu aracın hasar veya kusurunun boyutuna göre değişebilecek bu durum ikinci el aracın alım satımında söz konusu fiyat üzerindeki pazarlığı doğrudan etkileyecektir.

İkinci araçlar kimi zaman araç sahibi olmak için, kimi zaman da yatırım amaçlı olarak tercih edilmektedir. Neredeyse sıfır araç özelliklerine sahip araç modellerinden hasarlı olmasına karşın gerekli tamirleri yapılmış araç modellerine, oldukça geniş bir yelpazede 2. el araç bulmak mümkün. Trafik günlük yaşamda çeşitli riskler barındırmaktadır. Bu nedenle ikinci el araç alım satımlarında hasar kayıtlı araba ile karşılaşmak oldukça muhtemeldir. Araç alım satım işlemlerinde 2. el araç piyasasını değerlendirenlerin en sık merak ettikleri konuların başında ağır hasar kayıtlı araçlar gelmektedir. Peki ağır hasar kayıtlı araçlar alınır mı?

Araç Alırken Bilinmesi Gerekenler

Araç alınırken bilinmesi gereken en önemli şey o aracın geçmişidir. İkinci el aracın geçmişine bir sorun olup olmadığını anlamanın en kolay ve etkili yolu oto ekspertiz hizmetleridir. Oto ekspertiz hizmetlerinde araç alıcıları ve satıcıları arasındaki güven ilişkisi korunur ve bahsi geçen aracın değerinde alım satımı mümkün olur. Eğer araçta ağır hasar varsa bu ağır hasar olduğunda aracın hangi aksamlarının tamir edildiğini veya hangi parçalarının değiştiğini bilmek önem taşımaktadır. Yapılan her bir işlem aracın değerine ilişkin önemli bir veridir. Araç alınırken bilinmesi gerekenler arasında en önemli konu oto ekspertiz hizmetleridir. Böylece ağır hasar kaydı olan aracın piyasa fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak ve kararınızı verirken bu konuyu dikkate almak önemlidir. Oto ekspertizde ilerleyen süreçlerde araç muayenesinde ortaya çıkabilecek ağır kusurlar detaylı olarak ortaya konmaktadır. Daha detaylı bilgiler için Araç muayenesinde ağır kusurlar nelerdir yazımızı inceleyebilirsiniz.

Oto Ekspertiz Raporunda Ağır Hasar Kayıtlı Araç

Aracın halihazırdaki tüm kısımlarının incelenerek raporlandığı oto ekspertiz hizmetleri ile satın almaya karar verdiğiniz araca ilişkin tüm verilere ulaşmanız mümkün. Yapılacak olan işlemlerin alanında uzman olan kurumsal ekspertiz firmaları aracılığı ile yapılması önemlidir. Böylece oto ekspertiz raporu tarafsız ve güvenilir bir şekilde tarafınıza sunulmaktadır. Auto King Oto Ekspertiz garantili oto ekspertiz hizmetleri sunmaktadır. Araç ekspertiz hizmetleri aracın geçmişinde bir kazasının olup olmadığını, eğer kaza olmuşsa değişen bir parçasının olup olmadığını ortaya koyar. Hatta kapsamlı araç ekspertiz hizmetleri sayesinde aracınızın ne tür özelliklerinin olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları