Auto King

Araç Satarken Ekspertiz Zorunlu mu?

Araç Satarken Ekspertiz Zorunlu mu?

Günümüzde otomobil sahibi olmak yalnızca günlük yaşamı kolaylaştırmak için değil aynı zamanda bir birikim yöntemi olarak da değerlendirilmektedir. Bu nedenle hızla yükselen ikinci el araç piyasası kendi içinde kimi kritik unsurları barındırır oldu. İster sıfır araç ister ikinci el araç alım satımı söz konusu olsun aracın durumuna ilişkin tarafsız bir gözün yorumu çok önemlidir. Bu noktada devreye oto ekspertiz hizmetleri girmektedir. Oto ekspertiz hizmeti araç alım satım işlemlerinin vazgeçilmez öncelikleri arasında yer almaktadır.

Araç satın almaya karar verdiğinizde düşünmeniz gereken ilk meselelerden biri o aracın geçmişine ait detaylı bilgiler olmalıdır. Sıfır araçların taşınması sürecinde dahi ortaya çıkabilecek hasarların önceden tespit edilmesi sizi ilerleyen süreçlerde doğabilecek maddi sorunlardan koruyacaktır. Özellikle ikinci el araç almayı veya satmayı düşünürseniz kesinlikle ekspertiz yapmadan araç satmak konusunda risk almamalısınız. Oto ekspertiz yaptırmadan araç satmak veya almak boş bir kağıda imza atmaktan farksızdır.

En sık merak edilen konulardan biri de oto ekspertiz ücretini kim öder konusudur. Oto ekspertiz hizmetleri her iki tarafın karşılıklı menfaatinin korunması açısından önemlidir. Alım satıma konu olan sıfır veya ikinci el araçlarda oto ekspertiz ücretini o hizmeti talep eden taraf öder. Hizmet bedelinin nasıl bir yöntemle kim tarafından ödeneceği yine alıcı ve satıcının ortak kararına bağlıdır.

2. El Araçlarda Oto Ekspertizin Önemi

Oto ekspertiz hizmetleri aracın geçmişinde kaza geçirip geçirmediğini, eğer böyle bir durum söz konusuysa bunun aracın değerini ne kadar etkilediğine dair fikir sahibi olmanın en objektif ve pratik yoldur. Araç alırken mutlaka tarafsız ve profesyonel bir gözün söz konusu aracın tüm unsurlarını titizlikle incelemesi gerekmektedir. Böylece sahip olacağınız araçla ilgili net bir bilgiye sahip olabilir, bu bilgiler ışığında pazarlık yapabilir ve hatta satın alma kararınızı gözden geçirebilirsiniz. Oto ekspertiz araç alıcısı için kesinlikle ihmal edilmemelidir.

İkinci el araç satıcısı için de önemli olan oto ekspertiz hizmetleri aracın değerini korumak için en etkili yöntemdir. Satıcısı olduğunuz ikinci el aracın değerini piyasa değerinde tutmak için oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmanız önemlidir. Böylece birikiminiz korunur ve pazarlık etmek işin kanıtlara dayalı bilgilere sahip olursunuz.

Auto King Oto Ekspertiz güvenilir ve kaliteli hizmeti ile söz konusu aracın geçmişine dair bilgilerin yanında gelecekte sorun çıkarma ihtimali olan parçalara kadar detaylı bilgileri garantili oto ekspertiz raporu şeklinde sunmaktadır. Garantili oto ekspertiz raporu ile 3 ay/5000 km boyunca aracınızda ortaya çıkabilecek sorunlar Auto King Oto Ekspertiz tarafından teminatlar çerçevesinde giderilir. Auto King Oto Ekspertiz sahip olacağınız oto ekspertiz raporuna ek olarak 1 yıl boyunca geçerli Yol Yardım ve Çekici hizmeti sunmaktadır. Böylece aracınızda bir arızalanma söz konusu olduğunda çekici ile ne yakın Auto King Oto Ekspertiz araç test merkezine getirilen aracınızın onarım işlemleri yapılmaktadır.

Benzer Blog Yazıları