Auto King

B Segmentli Araçlar 

B Segmentli Araçlar 

Acil durumlar ve temel ihtiyaçlarımızı karşılamamızda kolaylık sağlayan araçlar hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiplerdir. Araçlar tek bir seferde öğrenemeyeceğimiz kadar çeşitli özelliklere sahiplerdir. Bundan dolayı herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına araç alırken bilinmesi gerekenler konusuna dikkat etmekte fayda vardır. Peki araçlarda segment ne demektir ve hangi kriterlere göre belirlenirler. Araçların segmentleri; söz konusu otomobilin boyutu, ağırlığı, hacmi, performansı ve fiyatı gibi kriterleri değerlendirerek yapılan bir sınıflandırma çeşididir. Araç segmentleri tamamen rastgele belirlenerek oluşturulmuş kavram ve sınıflar değillerdir. Bu sınıflandırma işlemlerinin hepsi tamamen devletler, organizatörler, ilgili marka ve kuruluşlar tarafından belirlenmişlerdir.

Araç segmentleri düzenlenirken ve oluşturulurken global bir anlama sahip olacak şekilde oluşturulurlar. Böylelikle herkes tarafından kavranması kolaylaşır. Ancak bu durum yine de ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Eğer siz de araba segmentleri hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız Autoking yetkilileri ile iletişime geçebilir ve ihtiyacınız olan bilgilendirmeyi alabilirsiniz. Ayrıca yeni araç sahibi olmadan önce oto ekspertiz kontrolleri şarttır. Oto ekspertiz raporu nereden alınır sorusunun cevabını en kaliteli bir şekilde bulmak için Autoking Oto Ekspertiz’i tercih edebilirsiniz. Ekspertiz ve diğer tüm oto servis hizmetleri için tüm Autoking servisleri sizlere en kaliteli hizmeti vermek için hazırlardır.

B Segmenti Araçların Özellikleri

  • Türkiye’de özellikle şehir içi ve kısa mesafelerde kullanılma amacı ile tercih edilen segmentlerin en başında B segmenti yer alıyor. Özellikle şehir içinde oldukça konforlu bir seyahat deneyimi için B segmenti araçlar sıklıkla tercih ediliyor.
  • B segmenti araçları, A segmenti araçlardan biraz daha geniş olması farkı ile kolaylıkla ayırt edebiliriz.
  • Bu segmente ait araçların; Hatchback, Sedan, Station Vagon, Coupe, Cabriolet, Roadster, SUV, CUV ve MVP gibi farklı tasarımlarda modelleri bulunuyor.
  • B segmenti araçlar görünümleri açısından güven vermelerinin yanı sıra az üyeli aileler tarafından da oldukça tercih edilmektedirler.

B Segmenti Araç Modelleri

B segmenti araçların boyutları genellikle 3,7 metre ve 4 metre arasında yer almaktadır. B segmenti araçlar A segmentine göre daha ağır olmaları sebebi ile yakıt konusunda pek tasarruf sağlayamıyor olsalar bile bu durumu diğer segmentlere göre daha ekonomik olmaları ile birlikte dengeleyebiliyorlar. Şehir içinde oldukça konforlu bir sürüş deneyimi sağlamaları sebebi ile B segmenti araçlar kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilmektedir. En iyi B segmenti araçlar hakkında daha detaylı bilgi sahip olmak için aşağıda yer alan listeyi sizler için hazırladık.

  • Renault Clio
  • Renault Symbol
  • Honda Jazz
  • Hyundai i20
  • Dacia Sandero
  • Opel Corsa

Gibi ve daha birçok B segmenti araçlar hakkında bilgi almak için Autoking servisleri ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Ayrıca yeni ikinci el bir araç sahibi olmayı düşünüyorsanız ve ekspertizde her şey çıkar mı sorusu kafanızı karıştırıyorsa, Autoking Oto Ekspertiz’in kaliteli ve garantili oto ekspertiz hizmetinden içiniz rahat bir şekilde faydalanabilir ve Autoking Oto Ekspertiz randevusu oluşturabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları