Auto King

D Segmentli Araçlar

D Segmentli Araçlar

Yeni bir araç alırken bilinmesi gerekenler vardır. Bunların arasında araç segmentleri bulunuyor. D segmentinden ve en iyi d segmenti araçlardan bahsetmeden önce gelin birlikte araba segmentleri nedir ve neye göre belirlendikleri hakkında biraz bilgi sahibi olalım. Araçların segmentleri; söz konusu otomobilin boyutu, ağırlığı, hacmi, performansı ve fiyatı gibi kriterleri değerlendirerek yapılan bir sınıflandırma çeşididir. Araç segmentleri tamamen rastgele belirlenerek oluşturulmuş kavram ve sınıflar değillerdir. Bu sınıflandırma işlemlerinin hepsi tamamen devletler, organizatörler, ilgili marka ve kuruluşlar tarafından belirlenmişlerdir.

Araba segmentleri oluşturulurken çoğunlukla global bir anlam ifade edecek şekilde oluşturulurlar. Buna rağmen bu sınıflandırmada ülkeden ülkeye değişiklikler görülebilir. Eğer siz de araba segmentleri hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız Autoking yetkilileri ile iletişime geçebilir ve ihtiyacınız olan bilgilendirmeyi alabilirsiniz. Ayrıca yeni araç sahibi olmadan önce oto ekspertiz kontrolleri şarttır. Oto ekspertizde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak için kolay ve hızlı bir şekilde Autoking servisleri ile iletişime geçebilirsiniz.

D Segmentli Araçların Özellikleri

Üst-orta sınıf olarak adlandırılan D segmentli araçlar, C segmenti ile karşı karşıya konulduğunda daha geniş ve büyük olduklarını söylemek mümkündür. Ayrıca D segmenti araçları daha yüksek performanslara sahiplerdir. Fiziksel olarak baktığımızda D segmentinde yer alan araçlar, genelde ve ortalama olarak 4,6 metre ile 4,8 metre arasında uzunluğa sahip araçlardır. Ayrıca bu araçlar genişlikleri ve hacimleri sayesinde iş ve aile için kullanıma daha uygun araçlar olarak tanımlanmaktadırlar. Bu araçlar genelde 5 yetişkinin rahatlıkla oturabileceği alana ve konfora sahiplerdir. Ayrıca MPV gövde tipine sahip olan D segment araçlar yedi veya sekiz kişiye kadar rahat seyahat etme deneyimini sunabilmektedirler. D segmenti araçlar, Avrupa’nın en büyük üçüncü araç sınıfını oluşturan segmenttir.

D Segmenti Araç Modelleri

Türkiye’de kullanıcılar tarafından genellikle tercih edilen araç segmentlerinden birisi de D segmenti olarak karşımıza çıkıyor. D segmentine sahip araçlar genelde geniş boyutları ve sağladıkları konforla tanınır ve öne çıkarlar. Bununla birlikte de trafikte kapladıkları alan diğer segmentlere göre daha fazladır.

Bazı kullanıcılar trafikte daha ufak alanlar kaplayarak daha kıvrak araçlara sahip olmak isterken; bazı araç sahipleri de araçları trafikte daha fazla alan kaplasın ama konforları da daha iyi olsun şeklinde düşünebilirler. Eğer siz de trafikte veya uzun seyahatlerinizde önceliğinizi konforunuz olarak görüyorsanız D segmentli araçlar tam size göre. Şimdi de gelin birlikte en sık tercih edilen d segmenti araçlar hangileri inceleyelim.

 • Volkswagen Passat D Segment,
 • Audi A5 D Segment,
 • BMW 4 Serisi D Segment,
 • Ford Mondeo D Segment,
 • Honda Accord D Segment,
 • Opel Insignia D Segment,
 • Mercedes C Serisi D Segment,
 • Audi A4 D Segment,
 • BMW 3 Serisi D Segment,
 • Mazda 6 D Segment,
 • Citroen C5 D Segment,

Olmak üzere sizler için D segmentinde bulunan araç marka ve modellerini sıraladık. Eğer siz de bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız ve aklınızda ekspertizde her şey çıkar mı sorusu varsa Autoking yetkilileri ile kolaylıkla iletişime geçebilir ya da Autoking Oto Ekspertiz randevusu oluşturabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları