Auto King

Ekspertiz Raporu Olmadan Araç Satışı Yapılır Mı?

Ekspertiz Raporu Olmadan Araç Satışı Yapılır Mı?

Sıklıkla değişmekte olan piyasa koşullarında ikinci el araç alım satımı işlemleri için fiyat belirlemek de oldukça zorlaşmıştır. Alıcının belirlenen ücretin karşılığını güvenle alabilmesi satıcının da birikimini koruması açısından söz konusu aracın tarafsız bir gözle incelenip değerlendirilmesi oldukça önemlidir.

Karşılıklı güven ilişkisini koruyabilmek ve sağlıklı bir alım satım işlemi gerçekleştirmek için oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak önemlidir. Araç sahiplerinin ilk bakışta anlayamayacakları kimi noktaların alanından uzman kişiler tarafından titizlikle ele alınması, gerekli noktalarda teknolojik araçlar kullanılarak kontrollerin yapılması kritiktir. Aracın fiyatını etkileyecek birçok unsurla ilgili geniş ve kapsamlı oto ekspertiz raporuna sahip olmak önemlidir. Özellikle aracın değerini belirleyecek böylesi önemli bir konunun Auto King profesyonelliğinde gerçekleştirilmesi sonradan oluşabilecek sorunların veya pişmanlıkların önüne geçecektir. Bu nedenle 2. el araç alım ve satımlarında muhakkak oto ekspertiz raporuna sahip olmalısınız.

Auto King’in üstün kalitedeki hizmet anlayışı, uzun yıllara dayanan sektör deneyimi ve uzman ekibi ile birleşince sürücülere sunulan ayrıcalıklı hizmete dönüşmektedir. Auto King oto ekspertiz hizmeti ile yalnızca aracın değerine ilişkin bilgiler almakla kalmazsınız. Aynı zamanda TSE belgeli ve garantili oto ekspertiz raporuna da sahip olursunuz. Hazırlanan noter onaylı oto ekspertiz raporu ile söz konusu araca ilişkin tüm bilgilere detaylı bir şekilde sahip olup, güvenle alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Auto King’in kaliteli hizmet veren yaygın servis ağı sayesinde işlemlerinizi hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Oto ekspertizle ilgili ihtiyacınız olan tüm hizmetlere çeşitli paketlerle ulaşabilirsiniz. Kaporta ekspertiz ile kaza anında yolcuları koruyacak olan hayati bölgelerin sağlamlığı tespit edilmektedir. Bu kontroller yapılırken aynı zamanda boya altında gizli kusurları görebilmek için Boya ekspertiz kontrolleri atlamamalısınız. Ayrıca TSE standartlarına göre yapılması zorunlu olan testlerin başında Yanal Kayma Testi, Süspansiyon Testi, Fren Testi ve Dyno Testi yer almaktadır. Bu testler hem Motor Ekspertiz hem de Şanzıman Ekspertiz süreçleri içerisinde de yer alır. Devamında Mekanik Ekspertiz ile tüm motor mekanik aksamları incelenerek raporlanır. Konfor ve güvenlik açısından olmazsa olmaz testlerden biri de Alt takım Ekspertiz ile  Ön düzen Ekspertiz hizmetidir. Ekspertiz detaylı ve dikkat isteyen bir süreçtir. Bu testleri yaparken OBD cihazı ile Araç Beyin Ekspertiz kontrolleri muhakkak yapılmalı, araç geçmişi ve anlık arıza kayıtları incelenmelidir. Ekspertiz yaptırdığınız otomobilin tüm donanımlarından yararlanabilmek adına Araç İç Ekspertiz ve Dış Ekspertiz kontrollerini yaptırarak hem kozmetik açıdan ekspertiz yapılmış olup hem de araç donanımlarında nelere sahip olduğunuzu öğrenirsiniz.

Tüm bu işlemlerin Auto King Oto Ekspertiz profesyonelleri tarafından yapılması sizin güven sürece devam etmenizi sağlayacaktır. Yapılan işlemlerin hata payının olmaması, gözden önemli olan herhangi bir noktanın kaçmaması ve mağduriyet yaşanmaması için oto ekspertiz raporu olmadan araç satışının yapılmaması önerilmektedir.

Benzer Blog Yazıları