Auto King

Ekspertiz Ücretini Kim Öder?

Ekspertiz Ücretini Kim Öder?

2. El araç alım satım işlemlerinde hem alıcının hem de satıcının çıkarlarını gözetmek oldukça önemlidir. Aracın geçmişiyle ilgili tüm detayların incelendiği ve söz konusu aracın piyasa değerine ilişkin net bir bilginin ortaya konduğu oto ekspertiz hizmetleri her geçen gün önem kazanmaktadır.

Büyüyen ve gelişen ikinci el araç piyasasında oto ekspertiz oldukça kritik bir noktada yer almaktadır. Aynı zamanda sürücülerin de her geçen gün bu konuya ilişkin farkındalığı artmaktadır. Bununla birlikte durum da kimi sorulara yol açmaktadır. Söz konusu “Araç satışında ekspertiz ücretini kim öder?” sorusu alım satım işlemini yapacak tarafların kararsız kaldıkları yaygın bir durumdur. Ekspertiz ücretini kim ödeyecek? sorusuna yanıt arayan taraflar kimi zaman anlaşmaya varma süreci zorlu olabilmektedir.

Araç Alırken Ekspertiz Ücretini Kim Öder? 

2. El araç alım ve satım işlemlerinde “Araç ekspertiz ücretini kim öder?” sorusunun yanıtı kimi anlaşmazlıklara neden olabilir. Bu anlaşmazlıklar için yanıt oldukça basit ve nettir. Oto ekspertiz hizmetini talep eden tarafın bahsi geçen araca yönelik bu ücreti karşılaması gerekmektedir. Yani aracın oto ekspertize girmesini isteyen taraf oto ekspertiz ücretini ödemekle yükümlüdür.

Auto King Oto Ekspertiz tarafından sunulan oto ekspertiz hizmetlerinde tarafsız ve güvenilir bilgiler sunulmaktadır. Otomotiv sektöründe 20 yılı aşan uzmanlığı ile yenilikçi teknolojilerini birleştiren Auto King Oto Ekspertiz fark yaratan oto ekspertiz hizmetleri sunmaktadır. Taraflar için çetrefilli olabilecek fiyat belirleme sürecini net ve objektif bilgiler ile kolaylaştırarak aracın değerinde işlem görmesine yardımcı olmaktadır.

Bireylerin günlük yaşamında otomobil kullanım oranları gün geçtikçe artmaktadır. Trafikte olmak kimi risklerin söz konusu olduğu gerçeğini de ifade etmektedir. Aracın dahil olduğu herhangi bir kaza veya hasar gerçekleştiğinde söz konusu aracın hasar durumuna ilişkin bilgiye sahip olmak önemlidir. Oto ekspertiz hizmetleri aracın karıştığı herhangi bir sorun olduğunda başına gelen değer kaybının belgelenmesi açısından da başvurulan bir hizmettir. Araç değer kaybı tespiti kimi yasal süreçler açısından da önemli bir konudur. Aracın yaşanan kaza veya hasar durumlarından ne kadar etkilendiğini ifade eden değer kaybı raporu hasarın tazmini için de kullanılmaktadır.

Güvenilir Oto Ekspertiz

Auto King Oto Ekspertiz için öncelik sürücülerin güvenliğidir. Bu nedenle oto ekspertiz hizmetleri güvenli bir sürüş için gerekli olan kontrollerin titizlikle yapılması ile titizlikle başlar. Ardından aracın değerini etkileyebilecek tüm kusur ve hataları analiz edilir. Aracın değişen bir parçasının olup olmadığından gelecekte sorun çıkarma ihtimali taşıyan parçalarına kadar incelemeler yapılarak TSE hizmet kalite sertifikasına sahip oto ekspertiz raporu oluşturulur. Garantili oto ekspertiz ile yine en temelde tarafların maddi kayıplara uğramasını engellemek ve birikimlerini korumak yer almaktadır. Garantili oto ekspertiz raporuna sahip olmak için tek yapmanız gereken oto ekspertiz online randevu sistemi üzerinden size en yakın Auto King Oto Ekspertiz bayisi için randevunuzu oluşturmaktır.

Benzer Blog Yazıları