Auto King

Airbag Açılması

Airbag Açılması

Airbag, aracımızla gerçekleştirdiğimiz gerek kısa gerek uzun mesafe her türlü araç kullanımında büyük ve hayati bir öneme sahiptir. Airbag nedir sorusuna cevap verecek olursak, diğer bir ismi ile hava yastığı, ciddi sarsıntıların olduğu trafik kazalarında can kayıplarını ve yaralanmaları en az seviyeye indirmek için oluşturulmuş bir koruma sistemidir. Araçların çarpışma ve kaza sıralarında hava veya gaz ile dolup şişerek emniyet kemeri ile birlikte yolcuların güvenliğini sağlamaktadır. Çarpışma sırasında 100 ila 220 milisaniye gibi kısa bir sürede aktif hale gelerek insan hayatını kurtararak meydana gelebilecek hasarları minimuma indirir. Eğer siz de airbag kontrolü ve garantili oto ekspertiz gibi servis hizmetleri almak ya da airbag kontrolü için oto ekspertiz randevusu oluşturmak isterseniz Autoking Oto Ekspertiz’i tercih edebilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli hizmeti ile müşteri memnuniyetini son derece sağlamış olan Autoking tüm müşterilerine Türkiye’nin dört bir yanında onlarca şubesi ile güvenilir ekspertiz hizmeti vermeye devam ediyor. Airbag arızası nedir ve hava yastığı nasıl çalışır gibi soruların cevabını da kolaylıkla Autoking Oto Ekspertiz’in uzman deneyimli çalışanlarından alabilirsiniz. Araçta hava yastığı açıldığı nasıl anlaşılır ve araç airbag açıldığı nasıl anlaşılır sorularının cevabı için aşağıdaki paragrafta bulabilirsiniz.

Araçta Hava Yastığı Açıldığı Nasıl Anlaşılır?

Geçmişte birçok ağır kaza geçirmiş ve sonra tekrardan tamir edilerek piyasaya katılmış yüzlerce araç bulunuyor. Bu araçları satmayı düşünen satıcı veya araç sahipleri masraftan kaçmak için çeşitli hilelerde bulunabiliyorlar ve bu durumda aracı satın alacak adayların aklında airbag açıldığı nasıl anlaşılır sorusu oluşuyor.

Kazaya karışan araçların airbagleri açılıp emniyet kemerleri aktif gergi moduna geçerler. Yetkili bir onarım servisine götürülerek tamir ettirilen bu araçlar orijinal yedek parçalar kullanılarak onarılırlarsa herhangi bir sorun olmayacaktır. Ayrıca, yetkili servislerde parçalar eğitimli uzman çalışanlar tarafından değiştirildiği için aracın servis geçmişi ve tramer kaydına göz attığınızda değişen parçaları açık ve net bir şekilde görmeniz mümkün olacaktır. Ancak bu airbaglerin patladıktan sonra orijinalleri ile değiştirilmesi yerine sadece onarılmaya çalışılması sonucunda ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Hava yastıklarının çalışır durumda olup olmadıklarının anlamak için kontağı ilk çalıştırdığınızda aracın kontrol panelinde airbag ışıklarının yanıp 2-3 saniye sonra söndüğünü göreceksiniz. Bu ışık hiç sönmüyor veya hiç yanmıyorsa anlayın ki aracın airbaglerinde ciddi bir problem var ve doğrudan yetkili bir servisten yardım almanız gerekmektedir. Eğer araba ekspertiz yaptırırsanız da arabanızda hava yastığı açılıp açılmadığı araç ekspertiz raporu içerisinde görünecektir. Bu şekilde arabanın önceden geçirdiği olayların bir tahminini almak daha kolay olur.

Eğer siz de ikinci el bir araç almayı düşünüyor ve airbaglerinin kontrolden geçmesini istiyorsanız sizin için en doğru adres Autoking olacaktır. Airbag kontrolü ve daha birçok ekspertiz hizmeti ile içiniz rahat bir şekilde Autoking Oto Ekspertiz’den ekspertiz hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca Autoking Oto Ekspertiz’i tercih ederek ekspertizde her şey çıkar mı sorusunun cevabını da kolaylıkla bulmuş olacaksınız.

Benzer Blog Yazıları