Auto King

Patlak Airbag Nasıl Anlaşılır?

Patlak Airbag Nasıl Anlaşılır?

Airbag sistemi, araçların seyir halindeyken içindeki yolcuların güvenli bir şekilde seyahat etmesi için airbag açılması oldukça önemli bir yere sahiptir. Airbag arızası nedir sorusuna geçmeden önce gelin birlikte airbag ne demek sorusunu yanıtlayalım. Airbag diğer bir ismi ile hava yastığı, ciddi sarsıntıların yaşandığı trafik kazalarında can kayıplarını ve yaralanmaları en az seviyeye indirmek için oluşturulmuş bir koruma sistemidir. Hava yastığı nasıl çalışır sorusuna cevap verecek olursak, araçların çarpışma ve kaza sıralarında hava veya gaz ile dolup şişerek emniyet kemeri ile birlikte yolcuların güvenliğini sağlamaktadır. Çarpışma sırasında 100 ila 220 milisaniye gibi kısa bir sürede aktif hale gelerek insan hayatını kurtararak meydana gelebilecek hasarları minimuma indirir. Eğer siz de ikinci el bir araç satın almayı düşünüyorsanız airbag kontrolü ve güvenilir araç ekspertiz raporu için Autoking Oto Ekspertiz sitemiz üzerinden oto ekspertiz randevusu oluşturabilirsiniz.. Bir aracın airbag tamiri nasıl anlaşılır ve airbag patlaması nasıl anlaşılır sorularının cevabını bulmak için Autoking servisleri ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan tüm servis hizmetini kolaylıkla alabilirsiniz. Airbag patlaması nasıl anlaşılır sorusunun cevabı için aşağıdaki paragrafı inceleyebilirsiniz.

Patlak Airbag Nasıl Anlaşılır?

Kazaya karışan araçların airbagleri açılıp emniyet kemerleri aktif gergi moduna geçerler. Yetkili bir onarım servisine götürülerek tamir ettirilen bu araçlar orijinal yedek parçalar kullanılarak onarılırlarsa  herhangi bir sorun olmayacaktır. Ayrıca, yetkili servislerde parçalar eğitimli uzman çalışanlar tarafından değiştirildiği için aracın servis geçmişi ve tramer kaydına göz attığınızda değişen parçaları açık ve net bir şekilde görmeniz mümkün olacaktır. Ancak bu airbaglerin patladıktan sonra orijinalleri ile değiştirilmesi yerine sadece onarılmaya çalışılması sonucunda ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Patlak airbagi anlamak için aracın kontrol paneline dikkat etmekte fayda vardır. Kontağı çalıştırdığınızda airbag lambaları 2-3 saniye yanıp geri sönüyorsa bir sorun yoktur. Ancak airbag lambaları sönmüyor veya hiç yanmıyorsa en kısa zamanda bir teknik servisle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Hava Yastığı Sensörleri Nerede?

Araçlardaki hava yastıklarının devreye girip çalışması için şiddetli sarsıntılara karşı hassas sensörler bulunmaktadır. Bu sensörlere darbe sensörü adları verilmiştir. Bir kaza anında darbe sensörleri darbeyi algılar ve airbag motoruna sinyal gönderir. Airbag şişer ve patlayarak araç içerisindeki sürücü ve yolcuları korur. Hava yastığı sensörleri aracın şaselerinde ve marşpiyel iç bölümlerinde yer alır.

Eğer siz de kaliteli bir ekspertiz hizmeti almayı düşünüyorsanız ve ekspertizde her şey çıkar mı sorusu aklınızı karıştırıyorsa Autoking uzmanlığına güvenerek ihtiyacınız olan her türlü teknik hizmeti en güvenilir ve kaliteli bir şekilde alabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları