Auto King

Fren Mesafesi Nedir?

Fren Mesafesi Nedir?

 

Trafikte güvenli bir sürüş için gerekli olan kimi unsurlar söz konusudur. Aracın güvenli şekilde seyri için gerekli bakım ve onarım işlemlerinin yapılması çok önemlidir. Öte yandan aracı güvenli bir şekilde kullanmakta önemli bir unsurdur. Dolayısı ile bu bağlamda sıklıkla merak edilen soruların başında “Frenleme mesafesi nedir?” konusu gelmektedir.

Frenleme mesafesi özellikle kış mevsiminin sert koşullarında, yoğun trafiğin olduğu zamanlarda, yağışlı havalarda çok dikkat edilmesi gereken bir meseledir. Frenleme mesafesi araç normal seyrinde giderken frene bastığı anda durduğu nokta arasındaki mesafeyi ifade etmektedir. Fren mesafesi aracın fren sistemi, lastiklerin durumu, aracın hızı ve yol koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle farklı koşullardaki fren mesafesine dikkat edilmesi önemlidir.

Frenleme Mesafesi Nedir?

Sıklıkla merak edilen konulardan bir diğeri de aracın hızı arttıkça fren mesafesi azalır mı sorusudur. Aracın fren mesafesini uzatan kim faktörler vardır. Lastiklerin kalitesi ve dişleri arasındaki derinlik, lastiğin basıncı, frenlerin durumu, hava boşlukları ve aracın hızı fren mesafesini etkiler. Araç hızının artması fren mesafesinin de artmasına neden olur. Hız artınca bu artışın iki katı olacak şekilde fren mesafesi de artar.

Güvenli bir şekilde frenleme yapmak ve sorunsuz bir şekilde durmak için frenlerin durumu çok önemlidir. Bu nedenle kontrollerde mutlaka fren testi alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.  Auto King Oto Ekspertiz otomobillerde fren sisteminin durumu ve EBD nedir sorusunun cevabı gibi bir çok mesele alanında profesyonel bilgiye sahip olan alanında uzman kişilerle hizmetinizdedir.

Satın almak istediğiniz aracın fren sisteminde bir sorun olup olmadığını anlamak için en etkili yol fren testi yapan oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmaktadır. İkinci el araç alış satış işlemlerinde oldukça kritik olan ekspertiz hizmetlerinin kapsamı araba ekspertiz fiyatları açısından belirleyici rol oynar. Hem alıcı hem de satıcı açısından söz konusu aracın pazarlık süreci oldukça önemlidir. Her iki tarafın da fiyat belirleme sürecinde göz önünde bulunduracağı objektif bilgiler sunan ekspertiz raporları güvenle alım satım işlemleri yapılabilir. Auto King Oto Ekspertiz uzmanlığı ile sunulan hizmetlerden yararlanmak ve güvenilir ekspertiz raporuna ulaşmak için zaman kaybetmeyin. Hemen oto ekspertiz randevusu için tıklayın.

Benzer Blog Yazıları