MİNİ ONARIM HİZMETLERİ

Mini Onarım Nedir?

Otomobillerin kasko sigortalarında belirtilen limitler dahilinde, aracın kasko poliçesi hasarsızlık indirim oranı bozulmadan yapılan düzeltmelere mini onarım denir. Mini Onarım; araçların kaporta, boya, iç döşeme, plastik tampon, ön cam gibi hasarlı parçaları üzerinde belirli ölçü ve limitler dahilinde, sigortalının ücret ödemediği ve poliçenin hasarsızlık indirimini etkilemeyen özel bir hizmet paketidir. 

Otomobillerin kullanım sırasında veya park halinde maruz kalabileceği küçük ölçekli hasarlar kasko poliçesi hasarsızlık indirimi bozulmadan AUTO KING tarafından 2 yıl ulusal Kaporta ve Boya onarım garantisi ile onarılmaktadır. Araç hasarlarının mini onarım kapsamında tamir edilmesi zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra hasarların lokal boya yöntemi ile yapılması sayesinde araç orjinalliğinin korunması sağlanır. 

Mini onarım hizmeti limit ve ölçüleri ile ilgili bilgiler sigorta şirketlerinin poliçelerinde belirtilmektedir.

AUTO KING mini onarım hizmeti kapsamı dışında kalan hasarlar oluştuğunda hasar onarımını sigorta müşterilerine özel %30’a varan VIP indirimi ile en düşük maliyet ile yapılmasını sağlamaktadır.

Mini Onarım Neleri Kapsar?

Sigorta Mini onarım teminatı kapsamında kasko hasarsızlık indirimi bozulmadan alınabilecek hizmetler;

Mini Onarım Hizmetinin Faydaları

  • Hasarsızlık indirimi bozulmaz.
  • Sigorta kapsamına giren hasarlar için ücret ödenmez.
  • Araç orjinalliği bozulmaz, hasarı giderecek ölçüde kaporta ve boya onarımı yapılır.
  • Araç ikinci el değeri korunur.

Mini Onarım Kaskoyu Bozar Mı?

Mini onarım hizmeti sigorta şirketleri ile yapılan sözleşme kapsamında belirli ölçü ve limitler dahilinde mutabık kalınan hasarların onarılması işlemini kapsamaktadır. Ancak; hasarsızlık indiriminin bozulması konusu tamamıyla sigorta şirketinin inisiyatifinde olup, hizmet sağlayıcısı hasarsızlık indiriminin bozulup bozulmayacağını belirlemez.

Hasarsızlık indirimi bozulması veya bozulmaması ile ilgili olarak sigortalının, acente veya sigorta şirketinden bilgi alması gerekmektedir. Ayrıca hasarsızlık indiriminin bozulmaması için sigortalının mutlaka bir dilekçe aracılığıyla yazılı beyanda bulunup hasarının giderilmesi konusunda başvuruda bulunması ya da anlaşmalı kaza tutanağı ile müracaat yapmış olması gereklidir. Ancak burada yine tasarruf rüculu, hasar poliçelerinde hasar koruma klozları olup olmadığıyla ilgili olması nedeniyle tamamıyla sigorta şirketinin tasarrufudur.

Sürücülerin kasko poliçelerinde mini onarım teminatı varsa trafikte karşılaşılan ufak ölçekli hasarlarda tutanak düzenlemek ile zaman kaybetmeye gerek kalmadan en yakın AUTO KING’e gelmeleri yeterlidir.

AUTO KING anlaşmalı sigorta şirketleri ile güvenle otomobil mini onarım hizmetlerinden faydalanmak mümkün.

Sigorta ölçüsel limitleri dahilindeki tüm hasarları hasarsızlık indirimi bozulmaksızın mini onarım teminatı kapsamında yapılabilir. Prosedürler ile uğraşmadan mini onarım kapsamında giderilecek hasarlar için para tasarrufu sağlamak mümkün.

AUTO KING’in 2 yıl ulusal garantisi kapsamında, ihtiyaç duyulan mini onarım hizmetlerinin Türkiye’de yerleşik 47 il 56 servis merkezinde yüksek teknoloji ve onarım standartlarında verilmesini sağlar.

Mini onarım işlemleriyle ilgili ihtiyaçlarınız için size en yakın AUTO KING noktasından online randevu talebi oluşturabilirsiniz.